Utonął 64-letni mężczyzna

2014-08-27 1:48:56

Nie żyje 64-latek, który w piątek 15 sierpnia około 50 metrów od strzeżonego kąpieliska w Wieliszewie nagle zniknął pod wodą. Poszukiwania mężczyzny zakończyły się po prawie godzinie od zgłoszenia. Prokuratura zamierza skierować ciało na sekcję zwłok

Początek długiego sierpniowego weekendu przyniósł kolejne już w tym roku utonięcie. W piątek 15 sierpnia o godz. 12.53 ratownik z plaży w Wieliszewie zawiadomił Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe o mężczyźnie, który nagle zniknął pod wodą.

Do zdarzenia miało dojść około 50 metrów od kąpieliska strzeżonego. Ratownicy Legionowskiego WOPR znajdujący się na miejscu natychmiast podjęli akcje poszukiwawczą. Zorganizowali tzw. łańcuszek złożony z plażowiczów, którzy złapawszy się za ręce wspólnie pod kierownictwem ratowników przeczesywali dno nogami. Na miejsce pracowały dwie jednostki Legionowskiego WOPR i karetka wodna. Natychmiast po przybyciu na miejsce płetwonurkowie Legionowskiego WOPR rozpoczęli poszukiwania pod wodą. Mimo błyskawicznej reakcji 64-letni mężczyzna został odnaleziony martwy. Jego ciało wyłowiono o godzinie 13.42. Ratownicy podjęli jeszcze akcję resuscytacyjna. Mimo starań przyniosła ona efektów. Lekarz z karetki specjalistycznej stwierdził zgon.

“Od poszkodowanego czuć było alkohol, więc najprawdopodobniej był nietrzeźwy. Poza tym wszedł do wody poza miejscem wyznaczonym do kąpieli strzeżonym przez Ratowników Wodnych” – czytamy w relacji legionowskiego WOPR.

Wkrótce po zakończeniu akcji na miejsce przyjechał prokurator. Podjął on decyzję o wysłaniu ciała do Zakładu Medycyny Sądowej, gdzie przeprowadzona będzie sekcja zwłok. Nie wiadomo jeszcze jednak kiedy zostanie ona przeprowadzona, ani kiedy prokuratura otrzyma wyniki. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Wieliszewie.

Anna Sułkowska, MaCh

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *