Qltura przez duże Ku

2021-11-12 10:39:06

Szanowna Redakcjo

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż jestem długoletnim mieszkańcem Legionowa. Do napisania tego listu skłoniła mnie moja wnuczka, która na bieżąco ogląda transmisje sesji Rady Miasta Legionowo, ponieważ pisze pracę magisterską o tematyce samorządu terytorialnego.

Obejrzałem kilka transmisji on-line, później zaś oglądałem zmontowane nagrania, które nota bene bardzo odbiegały od transmisji on-line. Nagminne obrażanie radnych przez przewodniczącego rady jest rażąco nietaktowne i jest mi wstyd, że takie osoby reprezentują mieszkańców Legionowa.

Brak kultury niektórych radnych, PREZYDENTÓW, nieprzejrzysta polityka wzbudzają (czytaj transmisje, różniące się od finalnych, zmontowanych nagrań, czy protokoły z sesji, NIC SIĘ NIE TRZYMA KUPY!!!!), poczucie manipulacji i krętactwa. Poziom dyskusji uwłacza mandatom radnych, których wybierali mieszkańcy Legionowa, a przewodniczący rady z ponoć wieloletnią praktyką, powinien dawać przykład KULTURY OSOBISTEJ.

Wisienką na torcie była wypowiedź przewodniczącego rady miasta Legionowo, skierowana w kierunku radnego Bogdana Kiełbasińskiego – „niech się pan dokształci”.

Reasumując bardzo proszę o zadanie pytań przez redakcję:

1. Czy prawdą jest, że nie wszyscy radni rady miasta Legionowo mieszkają w Legionowie? JEŚLI TAK TO PROSZĘ O WYMIENIENIE TEJ OSOBY Z IMIENIA I NAZWISKA.
2. Czy prawdą jest, że nie wszyscy radni posiadają skończone wyższe wykształcenie? Jeśli tak to proszę o udzielenie odpowiedzi jakie wykształcenie posiadają wszyscy radni Rady Miasta Legionowo na chwilę obecną?, MIESZKAŃCY CHCĄ WIEDZIEĆ. JEŚLI TAK TO PROSZĘ O WYMIENIENIE TEJ OSOBY Z IMIENIA I NAZWISKA.

3. Czy prawdą jest, że niektórzy radni pracują w miejskich spółkach, jeśli tak to którzy – proszę o wymienienie imienia i nazwiska osób, które pracują w miejskich spółkach.

4. Czy prawdą jest, że byli radni pracują w Urzędzie Miasta Legionowo?, JEŚLI TAK TO PROSZĘ O WYMIENIENIE TEJ OSOBY Z IMIENIA I NAZWISKA.

Czytelnik

Komentarze

3 komentarze

 1. Daro odpowiedz

  Przykłady chamstwa na sesjach Rady Miasta to wierzchołek góry lodowej z porównaniu z “kulturą” której doświadczamy na wszystkich forach i zamieszczonych postach
  Każdy krytyczny post wywołuje natychmiastowy wysyp obraźliwych komentarzy, głupawych wierszyków, postów od “zadowolonych mieszkańców”, masowym procederem jest podszywanie się pod inne nicki
  Na szczęście moderatorzy reagują coraz sprawniej i te komentarze usuwają

 2. Skwarek odpowiedz

  Chyba jego notowania już spadły bo teraz jest tylko sekretarzem-Platforma Legionowo a może sekretarką

 3. Roman odpowiedz

  Panu Rysiowi to już powinni pomnik w formie klauna albo innego krasnala postawić 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *