Rolety zewnętrzne – dodatkowa izolacja zimą

2023-02-22 4:39:32
Rolety kojarzą się z przesłonami okiennymi, których zadaniem jest regulowanie ilości światła wpadającego do wnętrza domu czy mieszkania. Często pełnią też funkcje dekoracyjne. Odpowiednio dobrane podkreślają, wzmacniają lub uzupełniają aranżację wnętrza. Nie są to jedyne zalety wyposażenia się w nie. Dodatkowe korzyści można osiągnąć, decydując się na rolety zewnętrzne. Dlaczego warto je zamontować i jakie są ich główne zalety?

Efektywna regulacja temperatury we wnętrzach

Jedną z najważniejszych korzyści, jakie zapewniają rolety i żaluzje zewnętrzne, jest regulowanie przepływu ciepła pomiędzy wnętrzem a otoczeniem domu. Odbywa się to dwukierunkowo, zależnie od tego, jaka jest obecnie pora roku.

Zimą takie przesłony okienne działają jak rolety termoizolacyjne. Stanowią dodatkową barierę dla ciepła wytworzonego przez system centralnego ogrzewania. Umożliwia to dodatkowa komora powietrzna, wytworzona pomiędzy przesłoną a szybą. Dzięki temu zmniejszają się straty energii i można mniej intensywnie ogrzewać dom, zachowując przy tym komfort termiczny. W efekcie ogranicza się też wydatki na ogrzewanie (nawet o 30%).

Latem rolety zewnętrzne chronią wnętrze domu przed nadmiernym nagrzewaniem przez słońce. Dzięki temu można mniej intensywnie korzystać z klimatyzacji, obniżając koszty jej eksploatacji. Ochrona przed słońcem to jednak nie tylko przyjemna, orzeźwiająca atmosfera w domu. Na korzystaniu z niej zyskują również meble i dekoracje tekstylne, które nie płowieją. Z cienia korzysta też domowa zieleń.

Ochrona domu przed włamaniem

Poza regulacją poziomu temperatury w domu, dodatkowe wymierne korzyści zapewniają rolety zewnętrzne antywłamaniowe. Charakteryzują się solidną konstrukcją, zintegrowaną z konstrukcją budynku.

To bariera trudna do sforsowania przez potencjalnego włamywacza. Dlatego, nawet jeśli zechce dostać się do wnętrza, nie uda mu się to bez poświęcenia mnóstwa czasu i specjalistycznych narzędzi. Taka okoliczność z pewnością szybko skłoni go to rezygnacji.

Często też już sam widok solidnych osłon okiennych zniechęca do podejmowania działania. Dlatego są one doskonałym zabezpieczeniem mienia w czasie pobytu w pracy czy podczas dłuższego wyjazdu.

Automatyczne żaluzje antywłamaniowe można zintegrować z systemem inteligentnego domu i zaprogramować tak, żeby otwierały się i zamykały o konkretnych godzinach. Stworzy to wrażenie realnej obecności domowników.

Większa intymność i komfort wnętrza domu

Montaż osłon okiennych często jest przeprowadzany, żeby osobom postronnym ograniczyć możliwość zaglądania do wnętrza. Jest to szczególnie ważne w domach usytuowanych blisko ulicy czy też na wąskich działkach, na których budynki stoją blisko siebie. Zapalenie światła po zmroku pozwala sąsiadom obserwować, co robią domownicy, nawet jeśli znajdują się w różnych intymnych sytuacjach.

Zewnętrzne rolety automatyczne zapewniają prywatność, dzięki której można wygodnie przebierać się i wykonywać codzienną toaletę czy zjeść posiłek bez krępujących spojrzeń sąsiadów.

Podobnie jak ich wewnętrzne odpowiedniki, pomagają w regulacji poziomu światła, jakie wpada do domu. Masywna konstrukcja przesłon sprawia, że znacznie skuteczniej zaciemniają wnętrza nocą niż zwijane rolety tekstylne. Szczególnie dobrze sprawdza się to w sypialni, w której nocny wypoczynek zakłócają księżyc czy uliczne lampy.

Ciche, przytulne wnętrza

Rolety zewnętrzne antywłamaniowe mają też tę zaletę, że izolują wnętrze domu przed miejskim hałasem. Dlatego dom lub mieszkanie na terenie dużego miasta, jakim jest np. Warszawa, wyposażone w ten typ osłon, zyskują na przytulności i intymności.

W połączeniu z odpowiednimi oknami za ich pomocą można ograniczyć przenikanie dźwięków do zera. Cichy i przytulny dom staje się idealnym miejscem do wypoczynku po pracy i spędzenia czasu z rodziną.

Sprawdź producenta rolet Adeco – rolety Warszawa i okolice: https://producentrolet.pl/

Rolety zewnętrzne Warszawa Bemowo – bogaty wybór wzorów

Jeśli właśnie budujesz dom lub chcesz wyposażyć obecny budynek w rozwiązania techniczne, które poprawią komfort, wybierz oferowane przez firmę Adeco rolety. Warszawa i okolice to rejon, w którym ten dystrybutor przeprowadza usługi montażu wszystkich typów przesłon okiennych. Są wśród nich również automatyczne rolety antywłamaniowe, które sprawią, że budynek zyska nowy wymiar komfortu i bezpieczeństwa. Podsumowując, dzięki nim:

  • ochronisz dom przed stratą ciepła zimą i nadmiernym nagrzewaniem się latem,
  • sprawisz, że będzie cichy i przytulny,
  • zapewnisz większą intymność domownikom,
  • zabezpieczysz mienie przed kradzieżą, a wnętrze domu przed dewastacją,
  • obniżysz koszty eksploatacji budynku.

Rolety antywłamaniowe z Legionowa od firmy Adeco będą też świetnym dopełnieniem aranżacji budynku. Produkty w atrakcyjnej cenie są dostępne w wielu kolorach, co pozwala na dobór wzoru do stylu nieruchomości. W efekcie możesz wkomponować je w kolorystykę ścian, pokrycia dachowego, drzwi wejściowych czy innych elementów budynku.

Zachętą do zakupu może też być atrakcyjna cena rolet antywłamaniowych z Warszawy. Dodatkowe korzyści to bardzo krótki czas wykonania montażu i wieloletnia gwarancja na zakupione produkty.

Artykuł zewnętrzny

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *