SEROCK. Bezpieczna plaża

2022-07-29 6:55:20

Dzielnicowi z Serocka prowadzą działania na lokalnym kąpielisku, których głównym założeniem jest poprawa bezpieczeństwa, w tym zmniejszenie liczby utonięć wśród dzieci i dorosłych. Spotkania z plażowiczami prowadzone są w ramach kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno – edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Sezon letni i wysokie temperatury powietrza to okres, kiedy większość chętnie spędza czas nad wodą. Dlatego też swoje zadania związane z profilaktyką policjanci kierują w stronę osób wypoczywających. Celem działań edukacyjno – informacyjnych jest poprawa bezpieczeństwa, w tym uświadomienie o zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z uroków kąpieli.


W trakcie działań na plaży  seroccy dzielnicowi wspólnie z legionowską profilaktyk zadawali dzieciom pytania o to, jak postępować aby nie zgubić się na plaży zwłaszcza nad morzem, gdzie przebywa zdecydowanie więcej osób niż na plaży miejskiej. Mundurowi apelowali, zarówno do dzieci, jak i dorosłych, o korzystanie z kąpieli tylko wtedy, kiedy powiewa biała flaga, nieprzecenianie swoich możliwości pływackich.
Plażowicze otrzymali również ulotki edukacyjno – informacyjne w zakresie zasad bezpieczeństwa nad wodą. Na zakończenie spotkania policjanci życzyli wypoczywającym miłego i bezpiecznego wypoczynku.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *