SEROCK. Gigantyczna plantacja narkotyków pod Jachranką

2021-07-02 1:21:40

311 krzewów, sprzęt do uprawy, maszyna do nabijania gilz papierosowych, 21 tys. pudełek gilz i 7 tys. wytworzonych nielegalnych papierosów zostało zabezpieczonych w trakcie policyjnej akcji jaka miała miejsce w Jachrance i Zielonce (pow. wołomiński)

Policjanci z warszawskiego Mokotowa zatrzymali 20 i 23-latka podejrzanych o uprawę konopi indyjskich w jednym z domów jednorodzinnych w Jachrance. W trakcie akcji zatrzymana została również 32-letnia kobieta.

Z relacji policji wynika, że dzięki działaniom operacyjnym trafili na ślad profesjonalnie działającej plantacji marihuany. Po przybyciu na miejsce podjęli oni obserwację budynku. Posesja była ogrodzona, zaś pomysłodawcom całego procederu zajmował się również produkcją nielegalnych wyrobów tytoniowych na terenie Zielonki (pow. wołomiński).
W trakcie krótkiej obserwacji domu policjanci zauważyli osobowego Nissana. Kierujący samochodem 20 latek i jego 3 lata starszy kolega weszli do budynku przez garaż i chwilę później opuścili teren posesji i odjechali. Policjanci zatrzymali auto do kontroli. Przy mężczyzna znaleziono marihuanę. Następnie wspólnie z zatrzymanymi wrócili na teren posesji. Budynek sprawiał wrażenie niezamieszkałego. Na poddaszu jednak policjanci odkryli nielegalną profesjonalną plantacje marihuany.

Krzewy rosły w doniczkach. System naświetlania, nawadniania, napowietrzania i odpowiedniej wilgotności roślin był zautomatyzowany. Całość została zdemontowana i zabezpieczona. Rośliny oraz wyposażenie techniczne trafiło do policyjnego depozytu. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani.
Wspólnie z 20-latkiem funkcjonariusze pojechali do Zielonki złożyć wizytę jego 32-letniej znajomej. W jej mieszkaniu oraz w innych użytkowanych przez nią pomieszczeniach funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli maszynę elektryczną do nabijania gilz papierosowych, 21 000 pudełek z pustymi gilzami, ok. 7000 szt. wytworzonych papierosów oraz 71 kg krajanki tytoniowej przechowywanej w 9 workach.
Wszyscy zostali zatrzymani. W kolejnych dniach mężczyźni usłyszeli zarzuty uprawiania konopi za co grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto 20-latek usłyszał zarzut nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych w celu wprowadzenia ich do obrotu. Identyczny zarzut usłyszała zatrzymana 32-latka. Mężczyźni trafili do aresztu na okres 3 miesięcy zaś kobieta została objęta dozorem policyjnym.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *