SEROCK. Kolejny mural ozdobi miasto

2016-08-13 12:51:25

Już niebawem w Serocku powstanie kolejny mural. Tym razem „zamalowana” zostanie ściana budynku przy ulicy Kościuszki 9. Nowy mural upamiętniał będzie jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich Serockowi.

To kolejna z inicjatyw w ramach obchodów 600-lecia i kolejny mural po „historycznym”, który jest na budynku przy powstającej izbie pamięci. Oba murale będą współgrać z sobą, stanowiąc nie tylko nowość wśród miejskich atrakcji turystycznych, ale również wpisując Serock na muralową mapę Polski.

Zarówno autorem projektów serockich murali, jak i ich wykonawcą jest Mariusz Libel, który w 2009 roku – jeszcze działając w grupie Twożywo – współtworzył logotyp Miasta i Gminy Serock oraz identyfikację wizualną. Z Krzysztofem Sidorkiem stworzyli także pierwszy mural – „Zalew informacji” przy ulicy Pułtuskiej.

serock-mural1

Mariusz Libel to twórca związany przede wszystkim ze sztuką ulicy, z anektowaniem pozbawionych sacrum miejsc znajdujących się daleko od sztuki i od widza cieszącego się sporymi kwalifikacjami i znawstem. To twórca, dla którego ważny jest bezpośredni kontakt z miejscem i lokalną społecznością, bezpośrednia reakcja na to, co wydaje się stanowić istotę funkcjonowania grup społecznych.

źródło: UMiG Serock

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *