SEROCK. Przejechał leżącego na jezdni

2021-08-30 12:28:29

W niedzielę (29 sierpnia) w Szadkach/Woli Smolanej (gm. Serock) doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem osoby pieszej. Teraz policja i prokuratura wyjaśniają przyczyny tego zdarzenia. Nikt nie usłyszał zarzutów

Do zdarzenia doszło w nocy na Drodze Wojewódzkiej 622 w miejscowości Szadki/Wola Smolana (gm. Serock) w kierunku Nasielska. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem 18-letni mężczyzna jadąc samochodem marki Volkswagen najechał na leżącego na jezdni mężczyznę.

Niestety pomimo reanimacji 34-letniego pieszego nie udało się uratować.
Na miejsce został wezwany prokurator. Jak udało nam się dowiedzieć od prokurator Katarzyny Skrzeczkowskiej z Prokuratury Okręgowej rozpoczęto śledztwo z art 177 par 2 czyli wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym. Wiadomym jest, że kierujący Volkswagenem 18-letni mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy. Ze względu na fakt, że dopiero w poniedziałek (30 kwietnia) do prokuratury wpłynęły akta sprawa nie ustalono jeszcze terminu sekcji, która powinna wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia.
W tej chwili nikt nie usłyszał zarzutów. 18-letniemu kierowcy grozi w tej chwili od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Będziemy śledzić tą sprawę.

Fot. OSP Wola Kiełpińska Facebook

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *