SEROCK. Nowe targowisko w Serocku!

2022-04-14 6:00:03

W piątek 8 kwietnia zaczęło funkcjonować nowe targowisko w Serocku, gdzie rolnicy mogą handlować beż żadnych opłat swoimi produktami rolnymi lub spożywczymi. Stary targ pod serockim ratuszem nadal będzie funkcjonować bez zmian

Od ubiegłego piątku (8 kwietnia) w Serocku funkcjonuje nowe targowisko, które przeznaczone tylko dla rolników. Jest ono położone niedaleko skrzyżowania ulicy Pułtuskiej i Zacisze przy ul. Zacisze 3 – siedziba dawnego ROLTRAK. Będzie ono czynne w piątki i soboty w godz. 6 –14 za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Wjazd na teren nowego targowiska umieszczony jest od strony ul. Pułtuskiej. Nowe targowisko zostało powołane do życia ze względu na zapisy obowiązującej ustawy, która zobowiązuje władze gmin do wyznaczenia miejsca i dni w jakie chętni rolnicy, wraz z rodzinami, mogą sprzedawać swoje produkty takie jak: produkty rolne, spożywcze lub rękodzieła wytwarzane w gospodarstwie rolnym. Osoby handlujące na nowym targowisku będą zwolnione z opłaty targowej.
Handel na nowym targowisku będzie mógł się odbywać z pojazdów, stanowisk oraz w formie obnośnej. Pojazdy mają być tak ustawione, aby nie tarasować przejazdu przyległymi drogami. Stanowiska handlowe powinny być oznaczone w sposób umożliwiający identyfikację prowadzącego sprzedaż. Po zakończonym dniu handlowym sprzedawcy są zobowiązani do przywrócenia zajętego przez siebie miejsca do stanu sprzed rozpoczęcia handlu.
Urzędnicy z Miasta i Gminy Serock poinformowali, iż dotychczasowy targ przy ratuszu pozostaje na swoim miejscu i będzie nadal funkcjonował.

Paulina Nowicka

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *