SEROCK. Spotkanie z Chopinem

2015-10-25 3:42:17

Spotkanie otworzył dyrektor Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku Tomasz Gęsikowski, który dzieląc się z gośćmi własnymi przeżyciami i refleksjami związanymi z tegorocznym Międzynarodowym Konkursem Chopinowskim przedstawił program serockiego spotkania z Chopinem oraz współtwórców wydarzenia.

 

A byli nimi panowie: Roman Wiśniewski, Prezes Fundacji NOVA, który podziękował zebranym za przybycie – w szczególności uczniom i pedagogom Zespołu Szkolno Przedszkolnego z Woli Kiełpińskiej oraz Zbigniew Szumera, Prezesa Fundacji “Teraz Mazowsze”, który – jako reżyser i producent – wygłosił wprowadzenie do urokliwego filmu ” Mazowsze Chopina “.

Po filmie byliśmy świadkami mini koncertu pianistycznego w wykonaniu  pana Marka Karwańskiego – Pedagoga Yamaha Szkoła Muzyczna w Pułtusku.

Po koncercie, Zbigniew Szumera opowiadał o wystawie “Fryderyk Chopin w plakacie artystycznym”, a dokładnie o autorach 23 prezentowanych replikach plakatów chopinowskich powstałych od 1949 roku.

Atmosfera wieczoru była podniosła i udzieliła się wszystkim uczestnikom tego artystycznego wydarzenia.

Fundacja NOVA dziękuje Fundacji “Teraz Mazowsze” oraz dyrekcji i wszystkim pracownikom Centrum Kultury i Czytelnictwa za wkład w organizację tej uroczystości.

Roman Wiśniewski

Zdjęcia: UMiG Serock

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *