SEROCK. Uczą się pomagać!

2016-09-10 2:15:47

W Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku odbyły się kolejne zajęcia w ramach I edycji szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy pod hasłem „Naucz się pomagać!”. Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Powiat Legionowski.

W zajęciach złożonych z części teoretycznej i praktycznej, udział wzięły 23 osoby. Część z nich już wcześniej uczestniczyła w podobnych warsztatach, ale zgodnie stwierdzili, że przypomnienie zasad udzielania pierwszej pomocy jest niezbędne, aby te czynności sobie utrwalić.

Bezpłatne warsztaty, skierowane do mieszkańców naszego powiatu, zorganizował Oddział Rejonowy PCK w Legionowie. Nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej nieprzypadkowo znalazła się w ofercie tegorocznego Powiatowego Programu Polityki Zdrowotnej „Zdrowy Powiat” na 2016 rok. W przypadku zachorowania lub wypadku z zatrzymaniem krążenia i oddechu kluczowe dla przeżycia poszkodowanego są pierwsze 4 minuty. W tym czasie nie zdąży dotrzeć lekarz, ale proste czynności ratownicze może wykonać każdy uczestnik zdarzenia. Ich celem jest ratowanie ludzkiego życia i zdrowia, a także ograniczenie w jak największym stopniu powstałych urazów i ich następstw. Dlatego tak ważne jest, aby posiąść umiejętność udzielania pierwszej pomocy.

Kolejne zajęcia odbędą się 10 października w godz. 9.00 – 17.00 – GCK w Łajskach, ul. Moniuszki 2. Zapisy pod numerem telefonu 606 – 717 – 996.

Powiat Legionowski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *