SIATKÓWKA.‭ ‬Nowe w SK bank Legionovia – Emilia Kajzer

2015-05-26 11:55:25

Rozpoczynamy cykl przedstawiania nowych zawodniczek SK bank Legionovia.‭ ‬Na początek rozmowa z nową rozgrywającą zespołu,‭ ‬23-letnią‭ ‬EMILIĄ KAJZER

-‭ ‬Jak się zaczęła Twoja przygoda z siatkówką‭?
-‭ ‬To było w rodzinnych Tychach.‭ ‬W klasie czwartej Szkoły Podstawowej nr‭ ‬10‭ ‬był nabór do klasy sportowej,‭ ‬choć tradycji sportowych w mojej rodzinie nie było.‭ ‬Spróbowałam,‭ ‬spodobało mi się.‭ ‬Kontynuowałam sportową przygodę w gimnazjum,‭ ‬a potem przeniosłam się do się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu do klasy siatkarskiej.‭ ‬Była nas tam kilkanaście m.‭ ‬in.‭ ‬Natalia Kurnikowska,‭ ‬Gabriela Jasińska,‭ ‬Dominika Nowakowska,‭ ‬Justyna Sosnowska…
-‭ ‬Bywałaś już w Legionowie z młodzieżowy zespołem Tych.‭ ‬Pamiętasz‭?
-‭ ‬Tak‭ ‬pamiętam,‭ ‬byłam z drużyną MOS Tychy.‭ ‬Legionowskie Areny jeszcze nie było,‭ ‬a ja grałam nie na pozycji rozgrywającej,‭ ‬ale‭ ‬ jako atakująca,‭ ‬bo koleżanka z drużyny doznała kontuzji.
-‭ ‬Po skończeniu SMS W Sosnowcu trafiłaś,‭ ‬jako‭ ‬młoda zdolna rozgrywająca,‭ ‬do‭ ‬drużyny Orlen Ligi‭ – ‬PTPS Piła‭?
-‭ ‬To prawda i‭ ‬byłam w Pile przez trzy sezony.‭ ‬Trafiłam tam na trzy starsze bardziej doświadczone rozgrywające i‭ … ‬miałam się od kogo uczyć‭ ‬.‭ ‬Były to kolejno:‭ ‬Anna Kreczmar,‭ ‬Chorwatka‭ – ‬Katić i najbardziej z nich doświadczona Irina Archangielska.‭ ‬Przebić się do podstawowego składu było trudno,‭ ‬ale trochę pograłam.
-‭ ‬Pamiętam nawet,‭ ‬że w jednym ze spotkań przeciwko Legionovii zostałaś MVP spotkania‭?
-‭ ‬Tak było.‭ ‬Taka drobna,‭ ‬indywidualna satysfakcja.
-‭ ‬Po trzech latach w Pile trafiłaś do drużyny Budowlanych Łódź‭?
-‭ ‬Pod skrzydła doświadczonej rozgrywającej Magdaleny Śliwy.‭ ‬Znowu miałam się od kogo uczyć,‭ ‬ale dużo w Budowlanych nie pograłam.
-‭ ‬Teraz Legionovia,‭ ‬Dlaczego właśnie ten klub‭?
-‭ ‬Tu stawia się na młode,‭ ‬krajowe siatkarki.‭ ‬Wiem od dziewczyn tu grających,‭ ‬że w zespole jest fajna atmosfera.‭ ‬To mnie przekonało…
-‭ ‬Pewnie też liczysz,‭ ‬że będziesz miała więcej okazji na grę,‭ ‬ale będziesz o mijsce w składzie rywalizować z Natalią Gajewską.‭ ‬Tym razem role się jednak odwracają,‭ ‬bo to ona jest młodą,‭ ‬a Ty tą starszą bardziej doświadczoną…
-‭ ‬To prawda,‭ ‬ale nie boję się zdrowej,‭ ‬sportowej rywalizacji.
-‭ ‬Spróbuj określić swoje atuty jako rozgrywającej.
-‭ ‬Trudno oceniać się samej.‭ ‬Może moim atutem jest fakt,‭ ‬że jestem leworęczna,‭ ‬że lubię szybką grę,‭ ‬nie unikam współpracy ze środkowymi.‭ ‬Mając w zespole takie dziewczyny jak Malwina Smarzek,‭ ‬Ola Wójcik,‭ ‬czy Daria Paszek rozgrywającej gra się łatwiej.‭ ‬Wierzę,‭ ‬że szybko potrafię się wkomponować w zespół,‭ ‬znajdę wspólny język z dziewczynami.
‬-‭ ‬A co poza siatkówką‭? ‬Jak spędzasz czas wolny‭?
-‭ ‬Kończę naukę w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile i siedzę właśnie na książkami,‭ ‬przed ostatnimi egzaminami.‭ ‬Czas wolny‭? ‬Najlepiej z rodziną i przyjaciółmi,‭ ‬na wspólnych spotkaniach.‭ ‬Tylko proszę nie wyciągać z tego wniosku,‭ ‬że jestem jakąś‭ „‬imprezowiczką‭”‬.
-‭ ‬Wybrałaś już mieszkanie‭ ‬W Legionowie‭? ‬Z kim chciałabyś w nim zamieszkać‭? ‬Może z chłopakiem‭?
-‭ ‬Dość wścibskie to pytanie…‭ ‬Mieszkania jeszcze nie wybrałam,‭ ‬ale…‭ ‬Może rzeczywiście zamieszkam z chłopakiem.‭ ‬W lipcu bierzemy ślub.‭ ‬To Paweł,‭ ‬sportu nie uprawia,‭ ‬ale amatorsko uprawia siatkówkę i pochodzi z Piły.‭ ‬W Legionovii będę występowała już pod nowym nazwiskiem‭ – ‬Szubert.
-‭ ‬Dziękuję pod rozmowę.

Rozmawiał:‭ ‬Jerzy Buze

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *