SIATKÓWKA. Będzie trzeci mecz. 1:1 w walce o półfinał

2022-04-12 1:00:43

Glowy opuszczone, miny niepewne… Dziewczyny będzie jeszcze trzeci mecz Fot. fotoMiD

Grot Budowlani Łódź wygrał z IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0, w drugim ćwierćfinałowym meczu Tauron Ligi. W rywalizacji o półfinał MP, toczonym do dwóch zwycięstw, jest więc remis 1:1. O tym, kto awansuje do pierwszej czwórki mistrzostw zadecyduje trzecie spotkanie, które zostanie rozegrane w najbliższy czwartek, w Legionowie

W fazie play-off, w rywalizacji czwartego z piątym zespołem fazy zasadniczej, miało być ciekawie i jest… ciekawie. Przed tygodniem nasza drużyna uczyniła pierwszy krok do półfinału, wygrywając z Grotem 3:0. W niedzielę nasze siatkarki uczyniły krok do tyłu, bo to łodzianki we własnej hali wygrały 3:0. Stan rywalizacji jest więc otwarty. Kto uczyni w Legionowie ten decydujący krok? Która z drużyn zagra w walce o medale MP sezonu 2021/2022?

W akcji kubańska atakująca Grota Budowlanych Łódź, MVP spotkania Ana Cleger

Łodzianki, jak zapowiadał ich trener Maciej Biernat, wyciągnęły wnioski z legionowskiej porażki. Nie było to trudne, bo nasz zespół nie zaprezentował się w Łodzi z dobrej strony, niczym nie zaskoczył rywalek. Jeśli już, to przeciętną postawą całego zespołu. I to zarówno w ataku, jak i w obronie, rozegranie też było dalekie od ideału. W sumie nie było atutów na to, żeby rozstrzygnąć sprawę awansu do półfinału w dwóch spotkania czy też wygrać po raz pierwszy w tym sezonie spotkanie w Łodzi.
W niedzielnym, łódzkim spotkaniu najbliżej wygrania choćby jednego seta była w pierwszej partii. Gospodynie co prawda prowadziły przez cały czas, grając dobrze zarówno w ataku jak i w grze blokiem, ale od stanu 12:18 nasza drużyna rzuciła się do odrabiania strat. Zrobiło się nawet 21:22, ale losów tego seta nie udało się odmienić. Zakończyła go udanym atakiem Ana Cleger (MVP spotkania). Patrząc na postawę kubańskiej atakującej Grota, trudno oprzeć się wrażeniu, że właśnie ona zagrała nie tylko znacznie lepiej efektywniej niż w Legionowie, ale sprawiła, że łodzianki zdominowały niedzielny mecz.

Łodzianki u siebie wyrównały stan rywalizacji

W drugim secie legionowianki trzymały się dzielnie do stanu 9:9. Potem gospodynie zaczęły „odjeżdżać” naszej drużynie, która miała kłopoty ze skończeniem własnych akcji. Podobny obraz gry miał miejsce w trzecim secie. Nasze siatkarki usiłowały walczyć, gonić stracony na początku tej partii dystans, ale… Łodzianki kontrolowały wydarzenia na parkiecie, a ich lepsza tego dnia dyspozycja we wszystkich elementach siatkarskiego abecadła widoczna była gołym okiem. Jak będzie w trzecim, decydującym, legionowskim spotkaniu obu rywalizujących drużyn?
Grot Budowlani Łódź – IŁ Capital Legionovia 3:0 (25:22, 25:20, 25:16)
Legionovia: Grabka (1), Różański (12), Tokarska (1), Silva (9), Erkek (10), Gryka (6), Lemańczyk (libero) oraz Szczyrba (1), Dąbrowska, Stefanik (1). Dla łodzianek najwięcej punktów tym meczu zdobyły: 18 – Ana Cleger, 15 – Monika Fedusio, 7 – Małgorzata Lisiak.