SIATKÓWKA. Dobra wiadomość! Magda przedłużyła kontrakt

2019-09-05 1:17:40

Dobra wiadomość dla sympatyków legionowskiego zespołu siatkarek. Jak poinformowało biuro plprasowe klubu, kontrakt z DPD Legionovią przedłużyła przyjmująca Magdalena Damaske

Będzie to już trzeci sezon mierzącej 186 cm wzrostu przyjmującej w DPD Legionovii. Po dołączeniu do naszej ekipy w 2017 roku Damaske szybko stała się liderką zespołu, znalazła również uznanie w oczach selekcjonera reprezentacji Polski Jacka Nawrockiego. Sezon 2018/19 stał jednak dla niej pod znakiem kontuzji pleców i powrotu do zdrowia.

-Nie mieliśmy jeszcze okazji razem pracować, ale mogę powiedzieć, że Magda będzie dobrym wzmocnieniem tego zespołu – powiedział trener Alessandro Chiappini – W ostatnim sezonie miała pecha w związku ze zdrowiem. W mojej ekipie dostanie tyle czasu, ile potrzebuje, by dojść do swojej najlepszej dyspozycji.

Przyjmująca rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu razem z całym zespołem i od początku prezentuje dobrą dyspozycję. 23-letnia siatkarka przed transferem do naszego klubu broniła barw m.in. Atomu Trefla Sopot, Gedanii Gdańsk i macierzystego TPS Rumia. Została wybrana MVP Mistrzostw Polski Kadetek i Juniorek. W nadchodzącym sezonie będzie wraz ze środkową Alicją Wójcik najstarszą stażem zawodniczką DPD Legionovii.

Poprzedni sezon był dla mnie okresem trudnej walki o powrót do zdrowia. Leczenie i rehabilitacja pochłonęły bardzo dużo czasu i energii, ale dziś jestem w pełni gotowa do gry i już się nie mogę doczekać powrotu na parkiet! – powiedziała Damaske – W poprzednim sezonie nie miałam zbyt wiele możliwości do grania dla DPD Legionovii, więc mam nadzieję, że w tym roku uda mi się to odpracować, zostawiając serce na parkiecie!

Tym samym skład na sezon 2019/20 DPD Legionovia został skompletowany, choć sztab szkoleniowy i zarząd podkreślają, że szansę wykazania się w kontekście pierwszej ekipy dostaną również zawodniczki grup młodzieżowych.

 

DPD Legionovia Legionowo 2019/20

Rozgrywające: Alicja Grabka, Magdalena Karpińska

Przyjmujące: Olga Strantzali (GRE), Juliette Fidon-Lebleu (FRA), Magdalena Damaske, Marta Matejko

Środkowe: Alicja Wójcik, Maja Tokarska, Justyna Łukasik

Atakujące: Julie Oliveira Souza (FRA), Kamila Dyduła

Libero: Agnieszka Adamek, Izabela Lemańczyk

 Trener I: Alessandro Chiappini (ITA)

Trener II: Adrian Chyliński

Asystent: Maciej Juszt

Statystyk: Fabio Gabban (ITA)

Fizjoterapeutki: Katarzyna Kaleta, Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego: Artur Zarzecki

Kierownik drużyny: Zbigniew Madejski

Menedżer: Maciej Szewczyk

(jb)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *