SIATKÓWKA. Gorzki smak soli

2016-09-07 1:24:02

Przygotowujące się do nowego sezonu w Orlen Lidze siatkarki Legionovii mają za sobą pierwszy sprawdzian w turnieju towarzyskim. W ostatni weekend podopieczne trenera Roberta Strzałkowskiego rywalizowały w Wieliczce w II Turnieju Siatkówki Kobiet o Solną Piłkę. W imprezie wzięły udział cztery zespoły i nasze siatkarki zajęły czwartą lokatę. Pierwsze koty za płoty?

W pierwszym swoim spotkaniu legionowianki przegrały 0:3 ( 20:25, 13:25, 17:25) z Developresem Rzeszów, a więc drużyną, która w zbliżających się rozgrywkach ma odegrać ( po transferach m.in. z Atomu Trefla Sopot, także Chemika Police) wiodącą rolę. W tym spotkaniu wyjściowa szóstka naszej drużyny wyglądała następująco: Grabka, Rasińska, Połeć, Bączyńska, Skiba, Pacak oraz Adamek (libero). Z czasem trener R. Strzałkowski dał pograć wszystkim swoim podopiecznym zabranym na turniej w Wieliczce.

160822MiD024

Agata Skiba otrzymała wyróżnienie dla najlepszej legionowskiej siatkarki. Fot. fotoMiD

W drugim meczu legionowianki pokonały gospodarza turnieju, beniaminka I ligi, WTS Solnę Wieliczka 3:1 (25:22, 26:28, 25:13, 28:26). Natomiast w swoim trzecim, niedzielnym spotkania nasza drużyna uległa kolejnemu zespołowi OL – BKS Profit Credit Bielsko- Biała 2:3 (15:25, 25:21, 25:20, 17:25, 8:15).

160822MiD021

Taki jest sport: raz pod wozem raz na wozie. Wierzymy, że Iga Chojnacka, Anna Korabiec, po pierwszym sprawdzianie podniosą się z kolan. Fot. fotoMiD

Zarówno o pierwszej lokacie w turnieju (po dwóch zwycięstwach czołowych zespołów), jak i o miejscach 3-4 zadecydowały ostatecznie tzw, małe punkty. Ostateczna kolejność turnieju w Wieliczce przedstawia się więc następująco: 1. Delevropres Rzeszów 2. Profit Credit Bielsko-Biała 3. WTS Solna Wieliczka 4. Legionovia Legionowo. Cóż, taki jest sport: w ubiegłym roku nasze siatkarki wygrały podobny turniej w Wieliczce, tym razem wylądowały na czwartej pozycji. Innymi słowy: tym razem najmniejszy i najmniej efektowny z Soluch pucharów wzbogaci legionowską klubową gablotę, Dodam jeszcze, że solnymi pucharami uhonorowano najlepsze zawodniczki w poszczególnych zespołach. W naszym to wyróżnienie otrzymała nowa przyjmująca naszeo zespołu – Agata Skiba.

JERZY BUZE

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *