SIATKÓWKA. Idź złoto do złota!

2016-02-16 10:43:22

Kadetki LTS Legionovia „pozazdrościły” złota o dwa lata starszym klubowym koleżankom, juniorkom. Tydzień więc po nich i one okazały się najlepsze w swojej kategorii wiekowej na Mazowszu, zdobywając tytuł mistrzowski!

W rozgrywanych przez cztery dni w Zespole Szkół na Piaskach Mistrzostwach Mazowsza Kadetek podopieczne trenera Dawida Michora już w sobotę, przed swym ostatnim niedzielnym spotkaniem(które też wygrały zresztą 3:0), mogły świętować swój sportowy sukces. Po dwóch wygranych do zera (3:0) z MOS–em Wola Warszawa i Spartą Warszawa), taka sama wygrana z Nike Ostrołęka dawała legionowskim kadetkom tytuł mistrzowski. Paulina Sobolewska, Milena Montowska, Michalina Sochaczewska, wzmocnione na tym turnieju Zuzanną Górecką (radomianka, aktualnie SMS Szczyrk, zawodniczka LTS) i ich koleżanki – zrobiły swoje. Wygrały 3:0 (25:17, 25:13,25:14), nie pozostawiając rywalkom złudzeń, kto w tym sezonie, podobnie jak w poprzednim, rządzi na Mazowszu w tej kategorii wiekowej. Przypomnijmy jeszcze tylko, że kadetki LTS Legionovia, w rywalizacji juniorek Mazowsza zdobyły brązowe medale. Mówimy więc o legionowskich multimedalistkach!
A jak ocenia sukces swoich podopiecznych trener, Dawid Michor?: – Ciężko pracowaliśmy na ten sukces. Mamy bardzo mocny zespół, szeroką kadrę zawodniczek. Prawie na każdej pozycji mam do wyboru 2–3 zawodniczki. Dzisiaj np. mogliśmy sobie pozwolić, aby oddać Kasię Niderlę do zespołu MLK Legionovii na mecz z Impelem Wrocław. Wybór wyjściowej szóstki na każdy mecz jest więc dla mnie trudnym wyborem, ale nie ukrywam, że chciałbym mieć do końca swojej przygody trenerskiej tylko tego rodzaju „problemy”. Nie ma co ukrywać, że po tym sukcesie, najtrudniejsze spotkania jakimi będą ćwierćfinały i półfinały Mistrzostw Polski dopiero przed nami. Tam pojawią się już zespoły, o których na dobrą sprawę nie mamy wielkiej wiedzy. Czy w tym roku poziom kadetek jest ciut słabszy niż w ubiegłym? Trudno to jednoznacznie oceniać. Rzeczywiście w ubiegłym sezonie były na Mazowszu trzy zespoły, które się dosłownie biły o tytuł mistrzowski. Byliśmy zdecydowanym faworytem tych mistrzostw i swoje zrobiliśmy. Poziom pozostałych czterech drużyn był bardzo wyrównany i o tym jaką sportową siłę prezentują, pokażą zespoły, które grać będą dalej, i co osiągną w kolejnych fazy MP. Nasze marzenie o obronie tytułu MP w tej kategorii wiekowej się nie zmieniło, a naszym sportowym celem jest każdy kolejny mecz.. Jeśli więc będziemy na chłodno podchodzić do każdego z kolejnych, sportowych wyzwań, to z tym ponownym wejściem na szczyt – wszystko jest możliwe.

JERZY BUZE

sport@tio.com. pl

Fot. fotoMiD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *