Facebook


SIATKÓWKA. Jeszcze legionowski finał

2017-04-18 8:28:45

Młoda Liga Kobiet (under-23) sezonu 2016/2017 na finiszu. Reprezentujące w tych rozgrywkach Legionovię juniorki trenera Wojciecha Lalka dotarły w ubiegłą środę do finału, pokonując po raz drugi zespól Budowlanych Łódź. Finał MLK, który otrzymał formułę młodzieżowych mistrzostw kraju (U-23), odbędzie się w ostatni weekend kwietnia w legionowskiej Arenie.

Po wygraniu rundy zasadniczej w grupie „A” MLK, nasze juniorki w fazie play-off uporały się z dwoma łódzkimi przeszkodami. Najpierw w dwumeczu dwukrotnie były lepsze od ŁKS Szkoły Gortata, aby w kolejnej fazie play-off trafić na zespół Budowlanych. Po zwycięstwie w Łodzi 3:2 nasz zespół postawił kropkę nad i w Legionowie, zwyciężając 3:0 (25:20, 25:18, 25:15). Statuetkę MVP tego środowego meczu otrzymała Alicja Grabka.
Drugim zespołem, który przedarł się przez długie i dość gęste sito eliminacyjne okazał się bydgoski Pałac. Podopieczne trenera Rafała Gąsiora w drugiej fazie play-off uporały się dwukrotnie z Chemikiem Police. U siebie „pał acanki” wygrały 3:2, aby w Policach wygrać 3:1. W tym drugim meczu Chemikowi nie pomogła nawet… Malwina Smarzek.

Dwa pozostałe zespoły uzupełniające finałową czwórką MLK to drużyny: MKS San-Pajdy Jarosław oraz AZS AWF Warszawa. One miały drogę do finału znacznie krótszą i łatwiejszą, bo podobno, ktoś wymyślił taką formułę, aby spopularyzować (i docenić) siatkówkę w ośrodkach, gdzie nie cieszy się ona zbyt dużym zainteresowaniem. Zespół z Jarosławia wygrał więc w dwumeczu z Muszyną Proximą Kraków (3:2 i 3:0), a akademiczki z Bielan pokonały dwukrotnie drużynę BAS Białystok 3:0 i 3:1. Czy siatkarki z Jarosławia i stolicy sprostają w legionowskim finale faworyzowanym drużynom z Bydgoszczy i gospodyniom turnieju? Zanim się o tym przekonają sympatycy siatkówki w młodzieżowym wydaniu, legionowskie juniorki powalczą w finałowym turnieju w Malborku o obronę mistrzowskiego tytułu w swojej kategorii wiekowej.

JERZY BUZE

Fot. fotoMiD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *