SIATKÓWKA. Komplet obejrzał zwycięstwo – DPD Legionovia – MKS Energa Kalisz 3:1

2018-11-14 11:42:57

W drugiej kolejce sezonu 2018/2019 Ligi Siatkówki Kobiet nasze siatkarki odniosły pierwsze swoje zwycięstwo. W niedzielę, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, przy komplecie publiczności, która stworzyła wspaniałą, godną święta narodowego atmosferę, podopieczne trenera Piotra Olenderka pokonały w DPD Arenie Legionowo 3:1 MKS Energę Kalisz


Mecz z barażowym rywalem z poprzedniego sezonu był dla naszej ,kadrowo okrojonej drużyny, sporym wyzwaniem. Chora Magda Damaske, wspólnie z kontuzjowaną Olą Gryką oglądały mecz spoza boiska. Druga rozgrywająca stale jeszcze dojeżdża (dolatuje) do Legionowa. Pozostała dziewiątka (Agnieszka Adamek nie zagrała w tym meczu) sprostała jednak wyzwaniu. Potwierdziła niezłą dyspozycję i wolę walki z przegranego (1:3) inauguracyjnego spotkania z mistrzem kraju Chemikiem Police.
W pierwszym secie od stanu 6:8 legionowianki zaczęły nadawać ton walce. Inicjatywy nie wypuściły do końca tej partii, a seta udanym atakiem zakończyła najlepiej punktująca w tym meczu Kristina Kicka. W drugim secie , w którym początkowały dominowały akcje obronne z obu stron , trener gości Mariusz Wiktorowicz potrafił zmienić styl gry swoich siatkarek, mimo że kompletnie zawodziła atakująca kaliszanek, Serbka ze szwedzkim paszportem – Rebeka Lazić. Jej rolę przejęły nowe w drużynie z Kalisza, Ljubica Kecman oraz Natalia Strózik W naszej drużynie przy słabszym przyjęciu szwankował zwłaszcza skuteczność w ataku z pierwszej piłki. Po dwóch setach było więc 1:1 i zapowiadał się „ciężki” mecz.

Nie z tych rzeczy. W trzeciej i czwartej partii na boisku dominowały już tylko legionowianki. Nękały rywalki zagrywką. Poprawił się ponownie pierwszy atak , dobrze rozgrywała Ewelina Polak, po okresie przestoju w drugim secie, ponownie jak z nut grała 18-letnia przyjmująca -Zuzanna Górecka (MVP tego spotkania). Jeśli do tego dodamy, że dobrą zmianę dała kapitan legionowianek Małgorzata Skorupa, na siatce zaczęła brylować druga legionowska środkowa Alicja Wójcik, a specjalistka od „trudnych piłek” Beata Olenderek robiła z rywalkami co chciała, to jasnym się stanie się, ze druga część tego spotkania przypominała mecz „do jednej bramki”. Brawo!
Po tym zwycięstwie za trzy punkty nasz zespół awansował na szóste miejsce w tabeli LSK. Prowadzi z kompletem dwóch zwycięstw Chemik Polce. Drugie miejsce z pięcioma zdobytymi punktami zajmują Budowlani Łódź, a trzecią lokatę zajmuję także łódzki – ŁKS. Teraz przed DPD Legionovia dwa wyjazdowe spotkania właśnie w Łodzi. W środę z ŁKS-em, a w niedzielę z Grotem Budowlanymi.
DPD Legionovia Legionowo – MKS Energa Kalisz 3:1 (25:21, 18:25, 25:14, 25:12). DPD Legionovia: Polak, Górecka (19), Jasek (5), Kicka (20), Ole3nderek (12), Wójcik (10), Ada Adamek (libero) oraz Skorupa (4) Pickrell. Dla drużyny goście najwięcej punktów zdobyły: 17- Ljubica Kecman, 14 – Natalia Strózik.
(jb

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *