SIATKÓWKA. „Laleczki” wygrały i liderują!

2016-12-06 11:01:29

Piąty mecz, czwarte zwycięstwo juniorek LTS Legionovia w Młodej lidze Kobiet! Podopieczne trenera Wojciecha Lalka na półmetku rundy zasadniczej MLK są liderkami swojej grupy (gr.”A”). „Laleczki” skutecznie bronią honoru legionowskiej siatkówki, bo ich starsze koleżanki po fachu (seniorki) biorą baty w rozgrywkach OL, gdzie się da i od kogo się da.

W sobotę legionowskie juniorki pokonały drużynę PTPS Piła 3:0 (25:13,25:20, 25:23). To czwarta zwycięstwo sprawiło, że nasza młodziutka drużyna (reprezentuje nas zespół rocznika 1998 i młodsze), została liderem tzw. grupy północnej (lub jak kto woli silniejszej w rozgrywkach MLK.

Gotowa do przyjęcia kapitan zespołu Paulina Sobolewska      Fot. fotoMiD

Gotowa do przyjęcia kapitan zespołu Paulina Sobolewska Fot. fotoMiD

Trener W. Lalek dał w tym meczu pograć szerszej, obok podstawowego składu (Montowska, Sobolewska, Skowron, Omelaniuk, Zakościelna, Niderla oraz dwie libero Trzeciak i Maziopa) grupie siatkarek. Na parkiecie hali w ZS nr 1 pojawiły się m.in. druga rozgrywająca Kasia Piłatowicz, atakująca Michalina Sochaczewska, przyjmująca Wiktoria Kowalska. MV tego spotkania została Ola Omelaniuk.

Już w najbliższą sobotę zaczyna się runda rewanżowa sezonu zasadniczego w MLK. Nasze młode siatkarki wybierają do Polic na mecz z miejscowym Chemikiem. Przypomnijmy, że w Legionowie górą były podopieczne Joanny Mirek, wygrywając 3:2. Dla naszych siatkarek była to pierwsza i jedyna porażka w rozgrywkach MLK. Czas więc na rewanż!

Ola Omelaniuk (MVP ostatniego spotkania) i Kasia Piłatowicz Fot. fotoMID

Ola Omelaniuk (MVP ostatniego spotkania) i Kasia Piłatowicz Fot. fotoMID

JERZY BUZE

Fot. fotoMiD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *