SIATKÓWKA. Pierwsza porażka. Developres SkyRes Rzeszów – DPD Legionovia 3:0

2020-10-15 1:14:57

Była nasza Aleksandra Rasińska to najlepiej punktująca w tym meczu siatkarka
Fot. Tauron Liga (Maciej Goclon)

W czwartej kolejce Tauron Ligi pierwszej porażki doznały siatkarki DPD Legionovia. W ostatni piątek uległy w Rzeszowie miejscowemu Developresowi 0:3. W pierwszym secie tego meczu kontuzji skręcenia stawu skokowego doznała Olivia Różański


Spotkania odbywało się pod dyktando gospodyń. One lepiej weszły w mecz m.in. dzięki zagrywce Alexandry Lazić (MVP spotkania).. Początkowo nasza drużyna potrafiła zniwelować straty do jednego punktu, ale końcówka pierwszego seta znowu należała do drużyny S. Antigi. W drugim, najbardziej zaciętym secie tego meczu, Legionovia wyszła nawet na prowadzenie (9:7), ale potem inicjatywę i to coraz bardziej zdecydowaną zaczęły przejmować liderki rozgrywek. Nie oddały jej je już do końca meczu, uzyskując w trzecim secie zdecydowaną przewagę..
„Spodziewałyśmy się w tym meczu wszystkiego. Nawet tego, że spotkanie będzie pięciosetowe – powiedziała potem rzeszowska środkowa Zuzanna Efimienko- Młotkowska .O takim, a nie innym wyniku zadecydował nasz upór i konsekwencja w grze oraz zagrywka, którą pogoniliśmy rywalki Z kolei nasze libero, Izabela Lemańczyk powiedział po meczu m.in. i tak:” Przede wszystkim boli mnie styl w jakim ten mecz przegraliśmy. Z takim przeciwnikiem jak Developres trzeba dać w meczu maksa, a my dziś tego nie uczyniłyśmy”.
Okazja do rewanżu już w najbliższą środę. W DPD Arenie Legionowo nasz zespół ponownie zagra z rzeszowiankami, w meczu rozegranym awansem z 15. kolejki Turon Ligi.
Developres Sky/Res Rzeszów –DPD Legionovia 3:0 (25:19, 25:21, 25:14). Legionovia:Grabka (1), Rivero (3) Stafford(6), Souza (9),Szczyrba (7) Tokarska (2), Lemańczyk (libero) oraz Różański, Dąbrowska,, Majkowska (3), Matejko, Zdovc Sporer, Kulig (libero). Dla rzeszowianek najwięcej punktów zdobyły: 17 – A. Rasińska, 16- A. Lazić, 13- J. Blagojević.

(jb)

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *