Facebook


SIATKÓWKA. Pierwszy krok

2017-04-04 11:09:31

W niedzielnym spotkaniu siatkarki Legionovii pokonały KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1. Było to pierwsze spotkanie dwumeczu o trzynaste miejsce w Orlen Lidze. Rewanż w najbliższą sobotę (godz.17) w Ostrowcu. Zwycięzca dwumeczu uniknie gry w barażu o utrzymanie w OL z najlepszym zespołem I ligi. Podopieczne trenera Macieja Bartodziejskiego pierwszy, zwycięski krok mają więc za sobą.

Niedzielny spotkanie ostatniej drużyny (Legionovia) fazy zasadniczej OL z przedostatnią (KSZO) stało na – delikatnie mówiąc – słabiutkim poziomie. O dwóch pierwszych setach tego „widowiska” nie warto wspominać. Oba zespoły, sparaliżowane chyba wagą spotkania, a może zmęczeniem sezonem, rozpaczliwie próbowały grać w siatkówkę, ale w zasadzie – błąd gonił błąd, nieporadność i braki w siatkarskim abecadle – raziły w oczy.

Legionovwaianki jakimś ‘cudem” wygrały pierwszego seta. Przy stanie 22:24 i serwisie Anny Bączyńskiej rywalki miały piłkę setową w górze, ale nie potrafiły skorzystać z okazji. W drugiej, podobnej do pierwszej, czyli słabej i nudnej partii, zespół trenera Dariusza Parkitnego nie powielił już błędów z końcówki pierwszego seta. Po ataku Joanny Kapturskiej ostrowiczanki wygrały seta 25:20 i wyrównał stan meczu na 1:1.

O dwóch pozostały setach tego meczu można pisać w nieco cieplejszych słowach, ale tylko w kontekście gry legionowianek. Gospodynie przy serwisie Moniki Bociek, miły swoje najlepsze momenty w tym meczu. Uzyskały kilkupunktową przewagę (17:11) i mimo kilku wahnięć w grze, nie roztrwoniły przewagi do końca tego seta.

Kiedy na początku czwartej partii legionowianki wyszły na prowadzenie 8:3 (a potem 16:8) z rywalek „uszło powietrze”, straciły wiarę, że w Legionowie mogą ugrać coś więcej, niż tylko jednego seta. Tym bardziej, że słaby chyba dzień miała rozgrywająca KSZO – Ewelina Polak, która z „upodobaniem” posyłała w ataku swe koleżanki idealnie w blok Klaudii Alagierskiej. Nasza środkowa m.in. dzięki temu (ale nie wyłącznie, bo przecież punktowała po ataku i „zdrapkach”) otrzymała statuetką MVP tego meczu.

Atakuje legionowski kapitan, środkowa Iga Chojnacka Fot.. Piotr Kucza

Atakuje legionowski kapitan, środkowa Iga Chojnacka Fot.. Piotr Kucza

Legionowianki uczyniły pierwszy krok, aby oddać miano „czerwonej latarni” sezonu 2016/2017 drużynie KSZO z Ostrowca. Czy jednak rywalki z doświadczonymi Joanną Kapturską, Dorotą Ściurką i wyjątkowo mało grającą w Legionowie, Roksaną Brzóską na czele, zagrają w równie słabo jak w niedzielę? Sprezentują naszej drużynie aż 36(!) punktów po błędach własnych, w tym 15 po błędach serwisowych!?

Legionovia – KSZO 3:1 (26:24, 20:25, 25:18, 25:16). Legionovia: Grabka (1), Mikołajewska (10), Alagierska (11), Bączyńska (12), Bociek (20), Chojnacka (6), Korabiec, Adamek (obie libero) oraz Rasińska (1), Pacak. Dla KSZO najwięcej punktów zdobyły: 22- J. Kapturska, 10 – Joanna Szałankiewicz, 6 – D.Ściurka.

JERZY BUZE

Nasze siatkarki się cieszą. Pierwszy krok ku utrzymaniu w Orlen Lidze zrobiony Fot. Piotr Kucza

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *