SIATKÓWKA. Po kwarantannie – bez seta. ŁKS Commerccecon – DPD Legionovia 3:0

2020-11-18 2:20:00

Kolejne porażki nie budują zespołu. Czy Legionovia potrafi się przełamać? Fot.fotoMiD

Powracające do gry po blisko trzytygodniowej kwarantannie siatkarki DPD Legionovia nie sprostały w wyjazdowym spotkaniu drużynie ŁKS Łódź. Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego, choć przez pół meczu nawiązywały wyrównaną walkę z rywalkami nie zdołały ugrać choćby seta. ”Wiewióry” innego włoskiego szkoleniowca Giuseppe Cuccariniego były lepsze w końcówkach dwóch pierwszych setów, a w trzecim od początku do końca kontrolowały wydarzenia na boisku

Gospodynie, które tydzień wcześniej zakończyły swoją kwarantannę, zagrały przeciwko Legionovii „żelaznym” składem bez zmian. W ich wyjściowej szóstce trzy siatkarki, które w poprzednich latach reprezentowały legionowskie barwy: atakująca Katarzyna Zaroślińska-Król, przyjmująca Aleksandra Wójcik i środkowa Klaudia Alegierska. Każda miała swój wymierny wkład w zwycięstwo…rywalek.

Najbardziej wyrównana walka w tym spotkaniu trwała w pierwszym secie.3:3, 7:7Oba zespoły dobrze grały w przyjęciu na ataki Zaroślińskiej, Lazowić, Wójcik odpowiadały Julie Oliveira Souza, Shelly Stafford, Maja Tokarska. Nasze siatkarki szybko odrobiły dwupunktową stratę (8:10) i wyszły nawet na trzypunkowe prowadzenie (14:11).Szybko je straciły i do stanu 21:21 trwała ciekawa, stojąca n dobrym poziomie walka- punkt za punkt. Wtedy w polu serwisowym pojawiła się Klaudia Alagierska i przy „pomocy” naszych zawodniczek zakończyła seta.

Na początku drugiej partii po naszej stronie siatki uaktywniła się Olivia Różański i gra miała podobny przebieg do tej w pierwszym secie. Tylko jednak do stanu 15:15.Jedna zepsuta zagrywka, as rywalek (Alagierska), przestrzelony atak…Gospodynie z zimną krwią wykorzystały słabszy okres w grze naszej drużyny („zgasła” m.in. atakująca Souza) . Seta udanym atakiem zakończyła serbska przyjmująca łodzianek – Katarina Lazović (MVP meczu)

Amerykańska środkowa była najlepiej punktującą zawodniczką naszej drużyny w Łodzi. Shelly Stafford zdobyła zgodnie z numeracją na koszulce 10.punktów Fot. fotoMiD

W trzeciej partii „wiewióry” szybko uzyskały wyraźną zaliczkę (8:3).Potem jeszcze ją powiększyły (14:7) i do końca kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Atak Aleksandry Wójcik zakończył tę nierówną rywalizacji w tej partii i jednocześnie w całym meczu. Piąta z rzędu porażka naszej drużyny, przy trzech pierwszych zwycięstwach, sprawia, że Legionovia przesuwa się w dolne rejony tabeli.

ŁKS Commercecon Łódź – DPD Legionovia Legionowo 3:0 (25:21, 25:18, 25:18).Legionovia: Grabka(1), Rivero Marin (8),Stafford (10), Oliveira Souza (8), Różański (9), Tokarska (5), Lemańczyk (libero) oraz Szczyrba (2),Dąbrowska, Matejko.

Dla ŁKS najwięcej punktów zdobyły: 20 – Zaroślińska-Król, 13- Lazović, 9-Ninković,8- Wójcik, 7 – Alagierska. (jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *