SIATKÓWKA. Porażka w Policach

2016-12-13 4:03:59

Nie udał się naszym juniorkom, reprezentującym Legionovię w rozgrywkach Młodej Ligi Kobiet, rewanż na Chemiku Police za domową porażkę 2:3. W sobotę podopieczne trenera Wojciecha Lalka uległy „chemicznym” na ich terenie 1:3 (19:25, 23:25, 27:25, 13:25) i spadły na drugie miejsce w tabeli grupy ”A”.

Pojechaliśmy do Polic juniorskim składem – mówi trener W. Lalek – bo taka jest polityka i filozofia naszego klubu. Nasze juniorki w swoich rozgrywkach w zasadzie nie mają godnych przeciwników, więc w MLK (mogą grać zawodniczki do lat 23) próbują swych sił ze starszymi przeciwniczkami. Mamy słowną deklarację władz klubu, że kiedy nasz zespół dotrze do Final Six rozgrywek MLK, wtedy w zespole pojawią się zawodniczki, które występują aktualnie w drużynie seniorek.

Podopieczne Joanny Mirek – kontynuuje wypowiedż W. Lalek – potraktowały mecz z nami bardzo poważnie. W ich składzie pojawiła się np. kadrowiczka pierwszego zespołu – Nikola Abramajtys,, na trybuny zmobilizowano Klub Kibica mistrzyń kraju. Mimo, że mecz przegraliśmy, bo Chemik był zespołem punktowo lepszym, jestem bardzo zadowolony z postawy swojej drużyny. W moim odczuciu rozegraliśmy najlepsze spotkanie w rozgrywkach MLK. Z obu stron mecz stał na wysokim poziomie. Wiele było szybkich akcji zarówno w ataku, jak i w obronie, emocjonujących powtórzeń, walki. Szkoda, że do poziomu spotkania nie dostosowali się tym razem sędziowie, bo my, poza ostatnim setem, dotrzymywaliśmy sportowo kroku Chemikowi. Gra w naszym wykonaniu była na tyle dobra, że całe spotkanie zagraliśmy w zasadzie jednym składem. A więc z Mileną Montowską na rozegraniu, Pauliną Sobolewską i Basią Zakościelną na przyjęciu, Kasią Niderlą i Julią Skowron na środku, Olą Omelaniuk jako atakującą oraz Weroniką Trzeciak na libero – mówi Wojciech Lalek. Odnotujmy, że MVP tego meczu została przyjmująca Chemika Police – Aleksandra Długosz.

Drużyna juniorek trenera Wojciecha  Lalka reprezentuje Legionovię w rozgrywkach Młodej Ligi Kobiet Fot. fotoMiD

Drużyna juniorek trenera Wojciecha Lalka reprezentuje Legionovię w rozgrywkach Młodej Ligi Kobiet Fot. fotoMiD

Dodajmy, że kolejny mecz w rozgrywkach MLK legionowskie juniorki zagrają 7 stycznia 2017 roku z Atomem Treflem w Malborku. Natomiast 18 stycznia w „”Konopnickiej”, zagrają w ramach kolejnej, ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Pałacem Bydgoszcz. Będzie to starcie dwóch najlepszych klubów młodzieżowej siatkówki w kraju, jako że Legionovia wygrała właśnie po raz drugi z rzędu tę klasyfikację, a bydgoszczanki uplasowały się na drugiej pozycji.

JERZY BUZE

Fot. fotoMiD

Podpisy pod zdjęcia:

Drużyna juniorek trenera Wojciecha Lalka reprezentuje Legionovię w rozgrywkach Młodej Ligi Kobiet Fot. fotoMiD

Nasze juniorki dzielnie walczyły, czy to w ataku, czy w obronie. Musiały jednak po raz drugi w aktualnych rozgrywkach MLK uznać wyższość rywalek z Polic Fot. fotoMiD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *