Facebook


SIATKÓWKA. „Syrenki” z głowy

2016-02-23 5:55:05

W ubiegłym tygodniu orlenligowy zespół Legionovii spotkał w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski z pierwszoligową drużyną Wisły Warszawa. Podopieczne trenera Roberta Strzałkowskiego pokonały stołeczne rywalki 3:1 (19:25, 25:22, 25:21, 26:24) i awansowały do kolejne rundy PP.

Mecz, który odbył się w stolicy na Bemowie, miał swoje „podteksty”. Stołeczna drużyna znanego m.in. z boisk Orlen Ligi szkoleniowca, Mirosława Zawieracza, pokonała (2:1) w grudniu ubiegłego roku legionowianki w towarzyskim spotkaniu O Puchar Burmistrza Ochoty i ambicjonalnie rzecz ujmując chciała ten wyczyn powtórzyć. Innymi słowy: warszawskie „Syrenki” chciały udowodnić, że sportowe nie odstają od zespołu OL i siatkarskie salony, mimo zamknięcia najwyższej klasy rozgrywkowej, też im się należą. Póki co z tych zamierzeń w meczu Pucharu Polski nic nie wyszło, choć stołeczny zespół walczył ambitnie, wygrał pierwszego seta, ale…Legionowianki miały też co do udowodnienia.

Dodajmy jeszcze może tylko, że Wisła Warszawa, to czołówka I ligi. Co prawda ostatnio „Syrenki” trochę przegrywały i spadły na trzecie miejsce w tabeli (za ŁKS Łódź i Budowlanych Toruń), jednak ostatniego słowa nie powiedziały. W składzie zespołu jest kilka naprawdę dobrych siatkarek, znanych w wcześniej w występów w innych , m.in. orlenligowych drużynach. Środkowa Monika Nacz.k, przyjmująca Justyna Szachmacińska, ukraińska rozgrywająca Elena Nowgordczenko, czy wreszcie byłe nasze: Anna Sołodkowicz i Magdalena Saad tworzą interesujący team. Czy na Orlen Ligę?

Dodajmy, że w tym pucharowym spotkaniu Legionovia zagrała w następującym zestawieniu: Gajewska, Paszek, Chojnacka, Bociek, Grzelak, Połeć, Adamek (libero) oraz Smarzek, Wójcik, Grabka, Rasińska. MVP spotkania została Aleksandra Wójcik.

JERZY BUZE

Fot. FotoMiD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *