SIATKÓWKA. To idzie młodość!

2015-05-26 11:31:25

Nie milkną jeszcze echa siatkarskiego sezonu 2014/ 2015 , a już kluby Orlen Ligi zabrały się za kompletowanie ekip na najbliższe zmagania sezonu 2015/ 2016. Wśród ekip, które ruchy kadrowe mają już w zasadzie za sobą, jest drużyna – SK bank Legionovia. Pewne kosmetyczne zmiany, wymuszone np. jakimiś nieprzewidzianymi okolicznościami, mogą jeszcze nastąpić, ale siatkarki team, który poprowadzą włoski szkoleniowiec Ettore Guidetti i pomagający mu w pracy Robert Strzałkowski – jest już gotowy , dopięty

Nie ma więc tym razem kadrowej rewolucji, jest uzupełnienie tego, co się w minionym sezonie, zdaniem zarządu klubu – sprawdziło Ujmując najkrócej: trzon zespołu z ostatniego sezonu został zachowany. Legionowskie barwy przywdzieje pięć nowych siatkarek, dwie, być może trzy – odchodzą. Nie da się ukryć, że Legionovia w przyszłym sezonie będzie drużyną jeszcze młodszą niż ta, która wywalczyła szóstą lokatę. Młodszą i bez zagranicznych siatkarek.
Bez stranieri
Z ostatniego zdania wynika, że z legionowskim zespołem pożegnały się dwie „nasze” stranieri: kanadyjska środkowa Jaimie Thibeault i włoska rozgrywająca Marta Bechis. Jest także wielce prawdopodobne, że z drużyną pożegna się wychowanka klubu, przesympatyczna libero Krysia Pietraszkiewicz. Ona po zdaniu matury ma w planach zagraniczne studia i klub słusznie tych życiowych planów nie zamierza torpedować. Krysia podąży więc najprawdopodobniej drogą wytyczoną przez np. Aleksandrę Wachowicz.
Zarządowi klubu udało się natomiast przedłużyć umowy z kadrowiczkami kraju w minionym sezonie, czyli Darią Paszek, Malwiną Smarzek i Aleksandrą Wójcik. Zostaje w zespole także kolejna kadrowiczka, nękana ostatnio kontuzją – Katarzyna Połeć. Za tę decyzję, legionowskich działaczy trzeba tylko i wyłącznie chwalić, bo nie zostawili pani Kasi samej, w trudnym dla niej sportowym momencie.

Trzon zostaje
Umowy przedłużono także z takim siatkarkami jak: Katarzyna Wysocka., Iga Chojnacka, Monika Bociek, Karolina Szymańska, Klaudia Alagierska, Natalia Gajewska. Wszystko wskazuje też na to, że do składu kadry, po długiej przewie spowodowanej kontuzją na stałe powróci kolejna młoda zdolna, czyli Justyna Antosiewicz. Jeśli do tego dodamy, że od nowego roku szkolnego będą już „pod ręką”, (bo zdecydowały się przenieść ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku do Legionowa) dwie nasze złote kadetki – Ola Rasińska i Ala Grabka, to wydawać by się mogło, że więcej do szczęścia nic już nie potrzeba. Zarząd woli jednak dmuchać na zimne i podpisał umowy, z pięcioma zupełnie nowymi „twarzami”. Od razu dodajmy, że ich nazwiska „nie rzucają na kolana” średnio zorientowanego kibica damskiej siatkówki, ale w notesach fachowców, tych pięć nazwisk już od pewnego czasu figuruje. Poza tym podobno tak krawiec kraje, jak mu materii staje, czyli mówiąc inaczej – Legionovia postanowiła wydawać tyle, ile jest w ma w klubowej kasie. W tej sytuacji strategia na młode, zdolne, perspektywiczne wydaje się być najbardziej sensowną.

Nowe, rozwojowe
Najbardziej znaną siatkarką, która trafi do SK bank Legionovii wydaje się być 23-letnia rozgrywająca Emilia Kajzer. Być może część kibiców jeszcze sprzed epoki Areny Legionowo, pamiętają leworęczną Emilię, kiedy grywała Legionowie (w „Konopnickiej”) prowadząc młodzieżowy zespół z Tych. W Orlen Lidze E. Kajzer grywała w zespołach PTPS Piła i ostatnio Budowlanych Łódź. W jednym z meczy przeciwko Legionovii, otrzymała, o ile mnie pamięć nie myli nawet MVP spotkania. Czy Emilia wygra rywalizację o status pierwszej rozgrywającej z jeszcze młodszą Natalią Gajewską?
19-letnia przyjmująca Klaudia Grzelak, która rozpoczynała siatkarską przygodę w Kaliszu, ostatnio była zawodniczką beniaminka Orlen Ligi – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Ma w swoim sportowym cv tytuł mistrzyni Europy Kadetek (rok 2013), a ostatnio wraz z polskimi juniorkami, razem z Malwiną Smarzek, grała w niestety nieudanym dla naszych młodych siatkarek turnieju kwalifikacyjnym, w rosyjskiej Anapie.
Rówieśniczką Klaudii jest nowa legionowska środkowa Joanna Pacak. Absolwentka SMS w Sosnowcu przez ostatni sezonu praktykowała u boku. S. Pyci i G. Polańskiej (Wójtowicz) w Budowlanych Łódź. Najmłodszym nabytkiem legionowskiego klubu jest warszawianka, 17-letnia Adriana Adamek. Na zakończonych niedawno MP Kadetek otrzymał tytuł, grając w barwach Pałacu Bydgoszcz, najlepszej przyjmującej imprezy. W Legionovii młoda, podobno zdolna, obiecująca Adriana będzie rywalizować o miejsce w składzie na pozycji libero z Katarzyną Wysocką. Największe może nie kontrowersje, ile zdziwienie wywołuje transfer do Legionovii 25-letniej atakującej Małgorzaty Zaciek. Pani Gosia, rodem ze Szczytna, grała już w kilku klubach, ostatnio w Węgrowie. Ma być zmienniczką dla M. Smarzek. – Wiem podejmujemy pewne ryzyko, ale wierzę, że ta siatkarka poradzi sobie w naszym klubie. Jest ‘dobrym” skoczkiem, a co najważniejsze trener ją widział w akcji i zaakceptował – mówi wiceprezes klubu Marek Bąk.
Dodajmy, że tak szeroki skład personalny SK bank Legionovii na nowy sezon, tworzony był z myślą także rozgrywkach Młodej Ligi Kobiet, i rozgrywkach juniorskich. (jb)

sport@tio.com.pl

Jerzy Buze

fotoMiD_SK Leg-TauronDG_150506_0722a

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *