Facebook


SIATKÓWKA. Wojciech Lalek – jubileusz Trenera

2015-09-14 5:01:49

Mało który szkoleniowiec cieszy się w legionowskim sporcie taką estymą jak w ostatnich latach Wojciech Lalek. Pan Wojtek zaskarbił sobie uznanie i szacunek nie tylko licznych podopiecznych, popularność wśród kibiców, ale także przychylność lokalnych mediów.

 

Kulturalny, kontaktowy, zawsze gotowy do wymiany zdań na temat ukochanej siatkówki, nie stwarza wokół siebie atmosfery nieomylnego guru, przyznaje się do błędów i potknięć. Ma też nielicznych na szczęście malkontentów (kto ich nie ma), którzy za to i tamto próbują Go uszczypnąć.
Jednym słowem – fajny, normalny gość, człowiek z krwi i kości, dzielący z pokorą obowiązki nauczyciela wychowania fizycznego, z tak odpowiedzialną i w sumie niewdzięczną, pracą szkoleniowca. Niewdzięczną, bo trener jak saper, nie zna dnia i godziny, a cierpliwość zatrudniających go działaczy na pstrym koniu jeździ. Zawsze łatwiej jest zwolnić szkoleniowca, niż skompletowany nie zawsze przez niego zespół.
W ubiegłym tygodniu bez zbędnych fanfar i okolicznościowych orderów, ale w atmosferze serdeczności, w gronie młodziutkich siatkarek i ich rodziców, działaczy, także nielicznych wtajemniczonych, odbyła się skromna uroczystość uczczenia jubileuszu 30-lecia pracy trenera Wojciecha Lalka ze szczególnym uwzględnieniem 5-letniego, owocnego okresu działalności w LTS Legionovia.
Pracę szkoleniową W. Lalek rozpoczynał w rodzinnej Łęczycy, od pracy u podstaw (1985-2000) siatkarskiej piramidy, w młodzieżowym klubie MMKS, który pod Jego kierunkiem zdobywał tytuły w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Potem był drugim trenerem (2000/20001) w seniorskiej kadrze Polski, pracując u boku Zbigniewa Krzyżnowskiego, po czym nastąpił klubowy etap w szkoleniowej pracy W. Lalka: Winiary Kalisz, Pałac Bydgoszcz (złoto z juniorkami tego klubu w MP), Swarzędz Meble oraz PTPS Piła.
Od roku 2010 Pan Wojtek związany jest z Legionowem i Legionowskim Towarzystwem Siatkówki „Legionovia”. Ta seniorska drużyna Legionovii pod kierunkiem Wojciecha Lalka zdobyła w sezonie 2010/2011 awans do I ligi, a w następnym, siłą rozpędu do Plus Ligi Kobiet! To właśnie wtedy, w okresie wspaniałego sukcesu legionowskiej, żeńskiej siatkówki o drużynie z Legionowa zaczęto trafnie i pieszczotliwie mówić – Laleczki, siatkarki Wojciecha Lalka. W następnym sezonie W. Lalek stracił stanowisko pierwszego trenera zespołu (ach ta niecierpliwość działaczy), ale ktoś na szczęście szybko poszedł po rozum do głowy i Panu Wojtkowi zaproponowano pracę w klubie z młodzieżą. Owoce tej szkoleniowej pracy Wojciecha obrodziły wspaniałymi sukcesami sportowymi w minionym sezonie. Przypomnijmy. Kadetki i juniorki LTS Legionovia z Wojciechem Lalkiem na ławce trenerskiej zostały Mistrzyniami Kraju!
Do płynących zewsząd życzeń z okazji jubileuszu pracy trenerskiej Wojciech Lalka, dołączmy także nasze, ciut spóźnione, redakcyjne. Trenerze, wiele jeszcze sukcesów, nie tylko w młodzieżowej siatkówce – szczerze życzymy. Life is a game!

JERZY BUZE

Zdjęcie: fotoMiD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *