SIATKÓWKA. Z czterema naszymi! Awans U-19 na ME

2022-04-12 12:54:47

Reprezentacja Polski U-19 bez kłopotów awansowała do finałów mistrzostw Europy. Oba mecze w turnieju kwalifikacyjnym biało-czerwone wygrały bez straty seta

Droga Polek do Skopje, gdzie pod koniec sierpnia zaczną się mistrzostwa Europy U-19, wiodła przez Tiranę. Jako że nasza reprezentacja klasyfikowana jest na trzecim miejscu w rankingu CEV, trafiła w kwalifikacjach na słabsze zespoły: 18.w rankingu. Albanię i wspólnie zajmujące 24. pozycje Austrią i Ukrainę. Ta ostatnia nie dotarła na turniej, dlatego Polska musiała rozegrać tylko dwa spotkania. W pierwszym pewnie pokonała 3:0 (25:11, 25:21, 25:17) Austrię, mając kłopoty tylko w drugim secie. Do rywalizacji z gospodyniami podopieczne trenera Wiesława Popika przystąpiły bardzo zmobilizowane, pozwalając rywalkom zdobyć tylko po siedem punktów. Polska – Albania 3:0 (25:7, 25:7, 25:7).
Piszemy o udanym występie młodych biało-czerwonych z tym większą przyjemnością, bo w reprezentacji w turnieju kwalifikacyjnym zagrały cztery zawodniczki reprezentujące legionowskie barwy. To Julia Lenik, Magda Kubas, Magda Stambrowska i Aleksandra Walczak (na zdjęciu od lewej).