SIATKÓWKA. Zadecydował złoty set. Piąte miejsce w Tauron Lidze

2022-04-26 1:36:17

A jednak piąte. Na twarzach naszych zawodniczek po ostatniej piłce złotego seta pojawiły się uśmiechy

Dwumecz o piątą lokatę między IŁ Capital Legionovia Legionowo a E.Leclerc Moya Radomka Radom sezonu 2021/2022 w Tauron Lidze był bardzo zacięty, wyrównany, dostarczył sporo sportowych emocji. W środę w Radomiu Legionovia wygrała po pięciosetowym boju. W niedzielnym, legionowskim rewanżu górą była Radomka. Wygrała 3:0 w meczu „na styk”. O ostatecznej kolejności w tabeli musiał więc zadecydować tzw. złoty set. Wygrało go legionowianki 15:12 i to one są piąte na mecie sezonu 2021/2022 a radomianki – szóste. Ufff!

Kobieca rywalizacja pod siatką w play-off-ach, nie tylko zresztą na linii Legionowo – Radom, potwierdziła, że w Tauron Lidze wiele zdarzyć się może. Zwłaszcza poza plecami dwójki dominatorów z Polic i Rzeszowa. Kolejność drużyn po fazie zasadniczej – nie do końca i nie zawsze obowiązuje.
Legionowskie marzenia o najwyższej w historii klubu lokacie w siatkówce kobiecej zostały zniweczone po ćwierćfinałowej przegranej 1:2 z Grotem Budowlanym Łódź. Piąte miejsce nie jest oczywiście złe, zwłaszcza w zestawieniu z wcześniejszym dotarciem Legionovii do finału Pucharu Polski, ale… Pewne uczucie niedosytu wśród siatkarskiej braci (zawodniczek, władz klubu, części kibiców) chyba jest. Oczekiwanie na miejsce „na pudle” krajowego championatu trzeba jednak odłożyć na…lepsze czasy.

Naszym siatkarkom trzeba oddać, że w dwumeczu z Radomką powalczyły, ćwierćfinałowa porażka z łodziankami nie odebrała im ochoty do gry. Wygrały w Radomiu 3:2, choć po trzech setach środowego spotkania przegrywały 1:2, a w czwartym „wisiały na włosku”. W niedzielę. w Legionowie podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicz zrewanżowały się drużynie Alessandro Chiappiniego z „nawiązką”, bo wygrała 3:0, ale w fazie play-off nie wynik spotkania, ale sam fakt wygranej jest najważniejszy. W rywalizacji legionowsko-radomskiej był więc remis 1:1 i o wyższości jednego z dwóch zespołów decydował tzw. złoty set. Ten wygrały legionowianki i to dla naszej drużyny rywalizacja zakończyła się happy endem, czy jak kto woli – piątą lokatą.
Radomka Radom – Legionovia Legionowo 2:3 (21:25, 25:13, 25:15, 23:25, 11:15). Legionovia: Grabka (1), Różański (31), Tokarska (5), Silva (7), Erkek (9), Gryka (4), Lemańczyk (libero) oraz Szczyrba (8), Stefanik (1)Szymańska (1), Damaske, Dąbrowska, Kulig (libero). Dla Radomki najwięcej punktów zdobyły: 17 – Zaroślińska-Krol, 18- Lazić, 14- Murek. MVP meczu – Olivia Różański.
Legionovia – Radomka 0:3 (22:25, 25:27, 29:31). Złoty set 12:15. Legionovia: Grabka, Różański, Tokarska, Silva, Erkek, Gryka, Lemańczyk (libero) raz Dąbrowska, Szczyrba, Stefanik, Damaske. MVP meczu – Katarzyna Zaroślińska- Król.