SIATÓWKA. Dwie porażki w Rzeszowie. Pierwsze sparingi DPD Legionovii

2020-08-18 9:30:15

Przygotowujące się do sezonu 2020/2021 w Tauron Lidze siatkarki DPD rozegrały swoje pierwsze sparingowe spotkania kontrolne w hali. W ostatni czwartek i piątek podopieczne Allessandro Chiappiniego wybrały się do Rzeszowa na dwa mecze z miejscowym Developresem SkyRes


Oba mecze przegrały. Pierwszy 0:3, drugi 0:4, choć wynik zwłaszcza tego drugiego spotkania nie był, jak może sugerować jego wynik, wcale spotkaniem do „jednej bramki”. Nasza drużyna powalczyła o czym najdobitniej świadczyć mogą wyniki poszczególnych setów:21:25,20:25, 28:30 i 23:25.
W zespole Stephane Antigi dobrze w ofensywie prezentowała się zwłaszcza Alexandra Lazić, wspierana prze kolejne nowe zawodniczki tego zespołu: doskonale znaną w Legionowie – Aleksandrę Rasińską oraz Kierę van Ryk i reprezentantkę Polski, środkową Annę Stencel. Jednak najskuteczniejszą zawodniczką piątkowego spotkania była nowa legionowska przyjmująca Jessica Rivero Marin (na zdjęciu). 25-letnia reprezentantka Hiszpanii, z kubańskim rodowodem, grając na niemal 50-procentowej skuteczności, zdobyła 19 punktów! Dodajmy, że w Rzeszowie nie mogła jeszcze zagrać inna z nowych legionowskich przyjmujących, trenująca indywidualnie, Olivia Różański.
Oto skład naszej drużyny z drugiego spotkania w Rzeszowie: Grabka((2), Rivero(19), Tokarska (7), Souza(8), Szczyrba(7), Majkowska (1), Lemańczyk (libero) oraz Zdovc-Sporer(6),Stafford(6),Dąbrowska (1), Szymańska (1), Matejko(2), Kulig(libero). 

(jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *