Facebook


Skok spadochronowy w tandemie – spróbuj i Ty!

2017-04-26 4:22:58

Szukasz dobrego pomysłu na weekend? Lubisz emocjonujące wyzwania oraz buzującą adrenalinę? W takim przypadku warto wypróbować skoki spadochronowe w tandemie! To doskonała propozycja dla tych, którzy lubią niecodzienne przygody. Wystarczy tylko zarezerwować swój skok i przygotować się na niesamowite emocje!

 

Skoki spadochronowe w tandemie są obecnie bardzo popularne. Do Polski przywędrowały w latach dziewięć dziesiątych ubiegłego wieku. Teraz możemy korzystać z nich w różnych miastach w Polsce. Najważniejszą zaletą skoków spadochronowych w tandemie jest ich łatwa dostępność – możemy skoczyć bez potrzeby brania udziału w długich i drogich szkoleniach, przechodzenia badań lekarskich czy treningów. To powoduje, że skok w tandemie to kapitalna propozycja na niezapomnianą przygodę.

Jak skacze się ze spadochronem w tandemie?

Aby wziąć udział w skoku tandemowym, musimy przede wszystkim wykonać rezerwację. Możemy zrobić to całkowicie on-line na stronach WWW ośrodków organizujących skoki. W tandemie skaczemy w dwójkę, a mianowicie z instruktorem spadochroniarstwa, który nazywany jest pilotem tandemu. Do skoku stosuje się specjalne uprzęże tandemowe łączące pilota z pasażerem, a także spadochrony z automatem. Wobec tego to bezpieczna rozrywka.

Skoki tandemowe odbywają się z dwóch wysokości – 3000 metrów lub 4000 metrów. Wysokość wpływa głównie na czas swobodnego spadania, a to właśnie tym terminem określa się spadanie bez otwartego spadochronu. Możemy wtedy zaznać niesamowitego uczucia, które dotychczas nie było dostępne dla każdego. Czas swobodnego spadania w przypadku 3000 metrów to około 30 sekund, z kolei dla 4000 metrów to około 60 sekund.

Po uzyskaniu odpowiedniej wysokości pilot tandemu otwiera spadochron. Wtedy uczestnicy spadają już w kierunku lądowiska z mniejszą prędkością – to najlepszy czas, aby zobaczyć okoliczne widoki. Lądowanie przy skokach tandemowych jest miękkie, więc nie musimy obawiać się o jakiekolwiek kontuzje.

Kto może wziąć udział w skoku tandemowym?

Jak już wspomnieliśmy na wstępie, skoki tandemowe wyróżniają się bardzo łatwą dostępnością. Możemy skoczyć bez wcześniejszych przygotowań, ale pojawiają się pewne przeciwwskazania. Zaliczają się do nich waga wyższa niż 100 kilogramów, wzrost mniejszy niż 120 centymetrów, również schorzenia takie jak epilepsja, wrodzona łamliwość kości, niestabilność kręgosłupa, niewydolność układu oddechowego i krążeniowego.

Skoki w tandemie nie są też wyjątkowo drogie – ceny rozpoczynają się od 500 złotych, natomiast kończą na około 700 złotych. Możemy też wykupić specjalną usługę filmowania skoku – wtedy otrzymamy niesamowitą pamiątkę, czyli film i zdjęcia z naszego wyczynu. To koszt około 250 złotych.

Na skoki spadochronowe w tandemie zaprasza Ośrodek „Skydive” z siedzibą na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem. Także organizuje swoje skoki w Gliwicach, Przasnyszu oraz w Pruszczu Gdańskim. Dla swoich klientów Ośrodek ma nie tylko atrakcyjne ceny, ale też pełną gamę promocji i obniżek. Rezerwację możemy wykonać nawet teraz pod adresem: http://skydive.pl.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *