SKRZESZEW. Zajęcia profilaktyczne dla dzieci

2018-07-24 8:46:56

Wczoraj (23.07) w godzinach przedpołudniowych asp.szt. Justyna Stopińska specjalista ds. profilaktyki społecznej z legionowskiej komendy, na terenie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Skrzeszewie  spotkała się z dziećmi wypoczywającą na półkoloniach w ramach akcji „Lato 2018”.

Policjantka rozmawiała z dziećmi na temat m.in. bezpiecznych zachowań nad wodą oraz przestrzegania przepisów przez pieszych uczestników ruchu drogowego. Policjantka przypominała także dzieciom o sposobach reagowania w różnych trudnych sytuacjach, które mogą się przydarzyć podczas wakacji. Szczegółowo omawiała także z dziećmi, co robić, gdy potrzebna będzie pomoc służb ratunkowych.

Dzieci nie tylko z uwagą słuchały, ale miały także wiele pytań, a ich umundurowany gość postarał się, aby żadne nie pozostało bez odpowiedzi. Najmłodsi mieli okazję do zapoznania się z policyjnym sprzętem, z czego chętnie korzystali. Uczestnicy wypoczynku dostawali drobne upominki – broszurki dot. zasad bezpieczeństwa na obszarach wodnych oraz odblaskowe opaski, które noszone przez dzieci będą poprawiać ich widoczność na drodze.

Źródło: KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *