Skuteczne pranie – niezbędne produkty

2021-06-17 11:12:33
Pranie to najlepszy sposób na zadbanie o nasze ubrania. Do przeprowadzenia prania tak, aby nie uszkodzić tkanin, potrzebne będą odpowiednie produkty. Dzięki nim unikniemy tragedii – zafarbowania, skurczenia się materiału, wygniecenia czy zniszczeń mechanicznych. W jakie środki chemiczne należy się wyposażyć? Podpowiadamy w artykule!

 

Proszek do prania

W rzeczywistości to nie tylko proszki, ale i płyny oraz kapsułki. Formę produktu należy dobrać do rodzaju zabrudzeń, materiałów i wagi prania. Proszek wykazuje bardzo silne działanie, jednak wypłukuje się trudniej niż płyn do prania. Kapsułki zaś, choć unikamy przy nich problemów z dozowaniem, należy dopasować do ilości prania. Sugerujmy się tu wskazaniami producenta – na opakowaniach widnieje instrukcja, od ilu kilogramów prania należy należy zwiększyć liczbę kapsułek.

A jaki powinien być proszek lub inny produkt o działaniu piorącym?

  • Najlepiej, jeśli będzie miał hipoalergiczny skład – dzięki temu unikniemy ryzyka wystąpienia u nas reakcji alergicznej na którąś z substancji zawartych w detergencie.
  • Działanie dezynfekujące także będzie na plus, przede wszystkim jeśli aktywuje się ono w niższych temperaturach. W ten sposób nawet w 40 stopniach Celsjusza, bez szkody na tkaninach, oczyścimy je z różnego rodzaju drobnoustrojów: bakterii, grzybów czy roztoczy kurzu domowego.
  • Skoncentrowany skład pozwoli nam na wykorzystanie mniejszej dawki produktu do prania, bo będzie ona równie skuteczna jak doza standardowego proszku do prania. Do tego to ekonomiczne rozwiązanie – większa wydajność sprawia, że nie musimy tak często uzupełniać zapasów.

Płyny do płukania

Uwielbiasz, gdy Twoje ubrania pięknie pachną? Dzięki płynom do płukania będzie to możliwe. Dostępne są przeróżne zapachy, od kompozycji kwiatowych, po egzotyczne, słodkie lub bardzo subtelne – z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Warto jednak kierować się nie tylko zapachem, ale i dodatkowymi właściwościami, który może mieć płyn do płukania. Wśród nich znajdziemy między innymi działania niwelujące problem elektryzowania się materiałów czy zmiękczające włókna, przez co nie gniotą się one tak mocno. Dobrze jest zwrócić uwagę również na ochronę koloru – do czarnego prania możemy dodać płyn, który zminimalizuje ryzyko wyblaknięcia.

Chusteczki wyłapujące kolor

Jeśli obawiasz się, że z pralki wyjmiesz zafarbowane ubrania, skorzystaj z chusteczek wyłapujących kolor (dostępne na stronie http://eurochemia.com/78-chusteczki-wylapujace-kolor). Ich działanie pozwala nam na pranie ze sobą nawet silnie barwiących tkanin. Chusteczki działają jak magnes, przyciągając do siebie uwolniony przez materiały barwnik. Są naprawdę proste w użytkowaniu. Wystarczy wrzucić ją wraz z praniem do bębna pralki. W przypadku prania dużej ilości mocno farbujących ubrań, śmiało możemy dorzucić więcej chusteczek. Ten tani i prosty gadżet na pewno wpłynie na jakość naszego prania!

Waschpulver, Waschmaschine, Waschmittel, Hand, Pulver, Finger, befüllen, dosieren, überdosieren, schütten, Dosierung, Megaperls, viel, makro, Nahaufnahme, Details, sparen, modern, Hintergrund, Werbung, Umwelt, weiß, sparsam, Waschkraft, Perlenform, Qualität, Reinheit, Wäsche, blau, sauber, einfüllen, Frau, Hygiene, Menge, Mensch, Person, ausschütten, groß, nah

 

Odplamiacze i wybielacze

Zdarza się, że ulubiona bluzka zostanie przez nas dość mocno zabrudzona. W takiej sytuacji wcale nie musimy się z nią żegnać. W usunięciu plam pomogą nam, w zależności od koloru materiału, odplamiacze (do kolorowych) i wybielacze (do białych). Dostaniemy je w różnych formach – odplamiacz w sprayu lub w mydełku sprawdzi się do miejscowych zabrudzeń, zaś odplamiacz w proszku można dodać do prania. Niektóre środki można stosować także do odplamiania innych powierzchni, na przykład tapicerki lub wykładziny. Jak widać, poza oczyszczeniem ubrań możemy cieszyć się efektami także w innych przypadkach.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *