“Słoneczny”x2 w trasie!

2022-06-27 6:43:00

Oba pociągi Kolei Mazowieckich – “Słoneczny” i “Słoneczny – BIS” już w trasie nad morze! W sobotę, 25 czerwca “Słoneczny” ruszył w pierwszy po dwuletniej przerwie kurs do Ustki, a “Słoneczny – BIS” miał tego dnia swój kurs inauguracyjny

Pierwszy wyjechał tuż przed godz. 6:00, a drugi kilka minut po godz. 9:00. Na pokład “Słonecznego – BIS” wsiedli wraz z podróżnymi prezesi KM, którzy na dworcu Warszawa Wschodnia osobiście przywitali podróżnych. W spotkaniu udział wziął także radny województwa mazowieckiego Piotr Kandyba.

Po dwóch latach przerwy spowodowanej epidemią COVID-19 w trasę nad morze wyruszyły “Słoneczny” oraz “Słoneczny BIS” – specjalne wakacyjne pociągi spółki Koleje Mazowieckie.

– W tym roku swój debiut ma pociąg “Słoneczny ­– BIS”, który kursuje w weekendy i święta do Trójmiasta. To połączenie jest uzupełnieniem oferty, bardzo popularnego wśród naszych podróżnych, pociągu “Słoneczny” kursującego codziennie do Ustki. Obydwa pociągi są zestawione z nowoczesnych, klimatyzowanych wagonów piętrowych, przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wyposażone są one również w przewijaki, aby zapewnić odpowiednie warunki podróży dla rodzin z małymi dziećmi. Dodatkową zaletą jest także możliwość skorzystania z oferty nieodpłatnego przewozu psa i roweru – mówi Robert Stępień, prezes zarządu Kolei Mazowieckich.

Codziennie nad morze

To 16. edycja połączenia KM z Mazowsza na Pomorze. Do tej pory skorzystało z niego już ponad 1,3 mln pasażerów. “Słonecznym” pasażerowie mogą podróżować codziennie. Ze stacji Warszawa Centralna pociąg wyrusza o godz. 5:55, a już ok. godz. 9:00 jest już w Gdańsku, do Ustki dojeżdża na godz. 11:25. W podróż powrotną na Mazowsze wyrusza po godz. 12:00, kończąc bieg na stacji Warszawa Centralna kilka minut po godz. 18:00. Pociąg zatrzymuje się w sześciu miastach na Mazowszu (stacje: Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Legionowo, Nowy Dwór MazowieckiNasielsk, Ciechanów i Mława Miasto), dwóch w województwie warmińsko-mazurskim (stacje: Działdowo, Iława), a także w dziesięciu na Pomorzu (Prabuty, Malbork, Tczew, Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz, Gdańsk Oliwa, Sopot, Gdynia Główna, Wejherowo, Lębork, Słupsk, Ustka).

– Jest przede wszystkim szybko. Z serca Polski nad samo morze dojedziemy w zaledwie trzy godziny. Do tego podróżujemy w komfortowych warunkach. I cena połączenia też wydaje się całkiem korzystna. Nic tylko wsiadać do pociągu do czego wszystkich serdecznie zachęcam – mówił przewodniczący sejmikowej komisji polityki społecznej i prorodzinnej Piotr Kandyba.

BIS w weekendy

“Słoneczny – BIS” wyrusza z Warszawy Zachodniej o godz. 9:03. Na stacji Gdynia Główna jest o godz. 12:56. W podróż powrotną, z Gdyni  wyjeżdża o godz. 18:29 i kończy bieg na stacji Warszawa Centralna o godz. 21.59.

Bilet normalny do Ustki w jedną stronę kosztuje 75 zł, studencki – 36,75 zł. Za przejazd “Słonecznym” oraz “Słonecznym – BIS” do Trójmiasta zapłacimy natomiast 60 zł, a studenci niecałe 30 zł. Osoby podróżujące na trasie ze Słupska do Ustki mogą skorzystać ze specjalnej oferty w cenie 7 zł.

Bilety na pociągi: “Słoneczny” i “Słoneczny – BIS” można kupić na stronie internetowej, w aplikacjach mobilnych, w kasach biletowych, w biletomatach oraz u kierownika pociagu.

– Warto, aby informacja o pociągu Słonecznym dotarła do wszystkich Mazowszan. Kursuje on codziennie o 6 rano a  o 9 możemy być już Trójmieście. Zapraszamy wszystkich mieszkańców regionu, ale również zapraszamy wszystkich Pomorzan do korzystania z tego pociągu i zwiedzania Mazowsza – dodaje członek zarządu Kolei Mazowieckich Dariusz Grajda.

Szczegóły na stronie: http://sloneczny.mazowieckie.com.pl/

 

Komentarze

1 komentarz

  1. pwn odpowiedz

    Niebiescy mieli kiedyś tam żniwa które z nostalgią wspominają : brak maseczki w wagonie pociągu, skuło się kajdankami i na komisariat pałą zdzieliło ( to już nieoficjalnie) . Nie wierzycie ? A jednak !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *