SPORT. Chotomowianin w kadrze narodowej

2021-08-10 10:58:42

W miniony weekend w Trzciance odbyły się Motorowodne Mistrzostwa Europy klasy GT-30. Na jeziorze Sarcze walczyła cała światowa czołówka. Mieszkaniec Chotomowa, aktualny Mistrz Polski, 16-letni Jakub Rochnowski wywalczył awans do kadry narodowej, klasyfikując się ostatecznie na 6 pozycji

Warunki pogodowe były trudne. Silny wiatr i spowodowane nim fale. Dodatkowo pierwszy sobotni bieg rozpoczął się groźnym wypadkiem z udziałem 3 łodzi (w tym Jakuba). W zderzeniu, którego nie sposób było uniknąć, ucierpiał zawodnik z Estonii, który dochodzi do siebie w szpitalu w Trzciance. Druga łódź biorąca udział w wypadku nie nadawała się do dalszej rywalizacji. Po bardzo szybkim działaniu, dzięki wspaniałej pomocy polskiej ekipy, bolid zawodnika zespołu wyścigowego Team87 Jabłonna został doprowadzony do stanu umożliwiającego udział w restarcie 1 biegu, po którym uplasował się on na 6 pozycji. W drugim biegu utrzymał ten rezultat.

Po wieczornym remoncie łodzi, niedziela rozpoczęła się dla Jakuba świetnie. W 3 biegu na siódmym okrążeniu ścigał mistrzynię świata Laurę Lakovicę, plasując się na 2 miejscu. Niestety silny podmuch wiatru ustawił łódkę w pion, Jakubowi udało się nad nią zapanować ale kosztem straty prędkości. Ten bieg zakończył na 4 pozycji. Finałowy bieg miał szansę ukończyć na 3 miejscu. Przerwano go jednak tuż przed końcem ze względu na wywrotkę jednego z zawodników i został sklasyfikowany na czwartym. W generalnej punktacji osiągnął ostatecznie 6 wynik.

Już pod koniec września czekają tego młodego zawodnika kolejne eliminacje Mistrzostw Polski, które odbędą się w Rogoźnie. Ambitna walka i determinacja szesnastolatka dają nadzieję na kolejny sezon, w którym już jako reprezentant polskiej kadry narodowej będzie walczył o motorowodne medale Mistrzostw Świata i Europy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *