SPORT. Jakub Rochnowski mistrzem Polski!

2022-06-27 11:12:26

Jakub Rochnowski – siedemnastoletni motorowodniak z Chotomowa potwierdził swoją sportową klasę podczas Motorowodnych Mistrzostw Polski w klasie GT 30, które odbyły się w miniony weekend w Żninie. W zawodach Jakub zmierzył się z motorowodniakami nie tylko z polskich klubów motorowodnych, wśród zawodników znaleźli się bowiem zawodnicy z Węgier oraz ze Słowacji

Zawody na jeziorze Żnińskim Małym rozpoczęły tegoroczny sezon Międzynarodowych Motorowodnych Mistrzostw Polski. W sumie odbędą się cztery eliminacje: 20 sierpnia 2022 r. w Trzciance, 17 września 2022 r. w Chodzieży oraz 1 października 2022 r. w Rogoźnie.

Nastolatek będzie także reprezentował Polskę w Motorowodnych Mistrzostwach Europy, które odbędą się w dniach 12-14 sierpnia 2022 r. w Dunaujvaros na Węgrzech oraz w odbywających się w dniach 23-25 września 2022 r. w Viverone we Włoszech Mistrzostwach Świata.

Chotomowianin przygodę ze sportem motorowodnym rozpoczął w wieku 9 lat, startując w młodzieżowej klasie GT15. Jest pięciokrotnym zdobywcą tytułu Mistrza Polski w tej klasie oraz finalistą Mistrzostw Europy i Świata. Dwa lata temu, osiągając wymagany wiek minimalny, zaczął ścigać się w klasie dorosłej GT30 i zdobył po raz pierwszy tytuł Mistrza Polski. W zeszłym roku utrzymał ten tytuł, a także znalazł się w czołówce najlepszych zawodników Mistrzostw Europy.

Komentarze

1 komentarz

  1. pwn odpowiedz

    Niebiescy już się nasadzają żeby z art. 55 kw dopłacił 250 PLN na rzecz firmy z logiem białego orzełka na czerwonym. Zgodnie z zasadą 3XBYLE : BYLE komu za BYLE co BYLE gdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *