SPORT. Lotos wyróżniony

2016-12-21 2:19:38

W Uniejowie Krajowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe podsumowało 2016 rok. Ważnym dla nas punktem wydarzenia było wręczenie nagród w konkursie „Promowanie aktywności fizycznej i sportu dla wszystkich poprzez wyróżnienie najlepszych projektów realizowanych w środowisku wiejskim”, w którym to LKS Lotos Jabłonna zdobył piąte miejsce! Organizatorem konkursu było Ministerstwo Sportu i Turystyki wraz z Krajowym Zrzeszeniem Ludowe Zespoły Sportowe i Wojewódzkim Zrzeszeniem Ludowe Zespoły Sportowe.

Do rywalizacji przystąpiły kluby z całej Polski, jednak tylko 10 dostało się do ścisłego finału. Wśród zgłoszonych projektów nie zabrakło spotkań z olimpijczykami, rajdów rowerowych, pikników rodzinnych i turniejów sportowych. Konkurencja była duża, tym bardziej cieszy fakt, że nasz jabłonowski klub wypadł tak dobrze.

Projektem, który przyniósł Lotosowi sukces było 25-lecie istnienia klubu. Przygotowania do tego wydarzenia trwały dość długo. Planowała je jeszcze poprzednia prezes, pani Małgorzata Kowalska. Po jej śmierci prowadzeniem klubu i przygotowaniami do uroczystości zajęła się nowa pani prezes, córka pani Małgorzaty – Beata Kowalska.

– Braliście pod uwagę odwołanie imprezy?
– Nie, nie było wątpliwości, że ona się odbędzie. Wszystko zresztą było w oparciu o pomysł mamy. Chciała, żeby było dużo sportu i zabawy i tak właśnie było.
– Zorganizowanie urodzin klubu, który odnosi spore sukcesy, wychował mistrzów, musiało być nie lada wyzwaniem?
– Tak naprawdę każda impreza jest wyzwaniem. Trzeba myśleć o wielu sprawach: o programie, promocji, nagrodach, bezpieczeństwie… tutaj po prostu było tego wszystkiego więcej. Ale też wszyscy, do których się zwracałam z prośbą, starali się mi pomóc. W imprezie wzięło udział w sumie ok. 950 osób w różnym wieku. Wszyscy dobrze się bawili, dlatego cały czas podkreślam, że tak wysokie miejsce w tym konkursie to był nasz wspólny sukces.
– Tak, ale to Pani postanowiła go opisać i zgłosić do konkursu. Nie każdy wie, że nie był to tylko taki sobie opis imprezy a prawdziwa, 95-stronicowa księga.
– Która powstała w jedną noc (śmiech).
– Ale decyzja o przystąpieniu do konkursu zapadła dużo wcześniej…
– Kilka lat temu do tego konkursu zgłosiła Lotos moja mama – zajęli wtedy VII miejsce… Pomyśleliśmy, że zgłoszenie urodzinowych imprez będzie dobrym pomysłem. Przez te dwa dni obchodów dużo się działo cieszymy się, że zostało to docenione.
– LKS Lotos Jabłonna był jedynym docenionym klubem z Mazowsza. Jest Pani dumna z tego wyniku?
– Bardzo.
– W przyszłym roku też wystartujecie?
– Nie, laureaci centralni czyli wszyscy ci, którzy zajęli pierwszych 10 miejsc, przez 3 lata nie mogą uczestniczyć w konkursie.

www. jablonna.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *