SPORT SZKOLNY. Podziwialiśmy ich hart ducha

2016-12-06 11:30:36

W dniu 1 grudnia , w Arenie Legionowo nasza szkoła , czyli Zespół Szkół nr. 2 w Legionowie, zorganizowała kolejne spotkanie w cyklu „Na olimpijskim szlaku. To nas kręci”. Tym razem gościliśmy reprezentacją Polski w amp footballu drużynę piłkarską po amputacjach i wadach wrodzonych kończyn.

Szóstka piłkarzy (Adrian Stanecki, Rafał Bieńkowski, Cezary Pokorski, Mateusz Zebrowski, Yomi Bangbopa oraz Karol Żdzieborski) opowiedziała nam o swojej dyscyplinie, o tym co udało im się już osiągnąć i o początkach swej pasji. Przedstawili nam też różnice jakie są w uprawianiu normalnej piłki i amp futbolu.

Następnie przeszliśmy do zadawania pytań. Okazało się, że zawodnicy mają wiele innych zainteresowań poza piłką nożną. Jeden z futbolistów okazał się mieć nawet talent muzyczny. Poza rozmową z zawodnikami uczniowie legionowskich szkół zagrali mecz z reprezentacją biało-czerwonych amp. My wystawiliśmy kilka drużyn, oni grali – z krótkimi przerwami – jedną piątką.

W akcji Rafał Bieńkowski to on w przerwie wspaniale wykonywał rzuty karne Fot. fotoMiD

W akcji Rafał Bieńkowski to on w przerwie wspaniale wykonywał rzuty karne Fot. fotoMiD

Nie spodziewaliśmy się, że ludzie pokrzywdzeni przez los, mogą prezentować tak wysoki poziom sportowy, tak panować nad piłką, przeprowadzać szybkie, składne akcje. A już przy strzelaniu rzutów karnych przez Rafała Bieńkowskiego nie mogliśmy wyjść z podziwu. Wszystko wpadało z prędkością rakiety do bramki , strzeżonej przez naszego pełnosprawnego bramkarza.

Młodzież z zainteresowaniem słuchała piłkarzy Fot. foto MiD

Młodzież z zainteresowaniem słuchała piłkarzy Fot. fotoMiD

Byliśmy też pod wrażeniem zdeterminowania zespołu. Niejeden z nas mógłby uczyć się od nich hartu ducha i zapału jaki mają w sobie. Rzadko spotyka się się ludzi z taką energią w sobie, którzy potrafią przenieść ją na boisko i zarazić nią osoby dookoła. Jesteśmy wdzięczni szkole (panu Andrzejowi Dmaszewiczowi) za to spotkanie. Nauczyło nas przede wszystkim, że pomimo trudności jakie stawia nam los i życie, trzeba walczyć, nie poddawać się i spełniać swoje marzenia. Myślę ze po tym spotkaniu nie jeden z nas zmienił swój pogląd i spróbuje spojrzeć na niektóre sprawy, na życie – inaczej.

Michalina Sawicka

klasa II b gimnazjum

Podpisy pod zdjęcia:

Szóstka gości z inicjatorem całego cyklu spotkań Andrzejem Domaszewiczem Fot. fotoMiD

Młodzież z zainteresowaniem słuchała piłkarzy Fot. foto MiD

W akcji Rafał Bieńkowski to on w przerwie wspaniale wykonywał rzuty karne

Fot. fotoMiD

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *