SPORTY MOTOROWODNE. Debiut w klasie GT30. Jakub Rochnowski

2020-07-29 1:35:47

Mieszkaniec Chotomowa, 15-letni Jakub Rochnowski wziął udział w zawodach motorowodnych Baltic Cup – International Championship of Powerboat Racing, które odbyły się w dniach 24-26 lipca br. w Tallinie 


Zawody w Estonii były debiutem tego młodego zawodnika w motorowodnej klasie GT30. Kuba w zeszłym roku, osiągając po raz piąty Mistrzostwo Polski, postanowił zakończyć swoją karierę w młodzieżowej klasie GT15 i przygotowywać się do startów w kategorii dorosłej. Wybuch pandemii nieco pokrzyżował naszemu zawodnikowi plany, bo nie odbyły się żadne eliminacje narodowe i nie było możliwości trenowania w kraju z udziałem polskich zawodników.
Podczas bardzo wietrznej aury panującej nad estońskim jeziorem Harku, Kuba jako jedyny reprezentant Polski, zmierzył się z dużo starszymi, doświadczonymi i opływanymi w tej kategorii zawodnikami z Estonii, Litwy oraz Łotwy i w ostatecznym rankingu uplasował się na dobrej 5 pozycji.

Klasa GT30 charakteryzuje się silnikiem o dwa razy większej mocy, niż ten na którym Kuba pływał poprzednio, a co za tym idzie dużo większymi prędkościami na wodzie. Podczas wyścigu zawodnik musi wykazać się więc niezwykłą rozwagą, opanowaniem i wypracowaną taktyką. Dla Jakuba był to doskonały trening przed Mistrzostwami Europy, które już w połowie sierpnia czekają go w Kupiszkach na Litwie.

(red.)
Fot. archiwum zawodnika

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *