Sprawca rozróby w Biedronce zatrzymany

2016-06-03 6:13:06

Policjanci wydziału kryminalnego legionowskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie rozsuwanych drzwi wejściowych do marketu. Z ustaleń śledczych wynika, że Patryk K. wspólnie z innym mężczyzną uderzał, kopał i rozsuwał skrzydła drzwi na siłę czym spowodował straty w wysokości 10 tysięcy złotych. Po usłyszeniu zarzutu, w trakcie przesłuchania 23-latek przyznał się do winy.

W poniedziałek 30 maja około godz. 19.00 policjanci z Legionowa zostali powiadomieni, że w jednym z marketów „Biedronki” przy ul. Sowińskiego sprawcy ukradli alkohol, a następnie zniszczyli rozsuwane drzwi wejściowe. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zdarzenia sprawcy zdążyli już uciec. Załoga kryminalna natychmiast udała się w teren na poszukiwania. Mając rysopis na ulicy Kwiatowej funkcjonariusze zauważyli jednego z poszukiwanych mężczyzn.

23-letni Patryk K. stawiał opór policjantom. Obezwładniony został przewieziony na komendę i osadzony w policyjnym areszcie. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że ma 2,2 promila alkoholu w organizmie. Kiedy 23-latek wytrzeźwiał oraz śledczy zebrali materiał dowodowy usłyszał on zarzut uszkodzenia mienia. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz trwają dalsze czynności zmierzające do zatrzymania drugiego ze sprawców.

źródło: KPP Legionowo

Fot. commons.wikimedia.org

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *