STANISŁAWOWO. Nie zatrzymał się do kontroli. Motocyklista zatrzymany z narkotykami

2017-09-21 12:19:44

W ręce policjantów z Legionowa wpadł 27-letni Jakub G. Mężczyzna został zatrzymany po tym, gdy nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po zatrzymaniu mężczyzny okazało się, że miał przy sobie narkotyki.

Do zatrzymania mężczyzny doszło we wtorek (19.09) około godziny 15:00 w miejscowości Stanisławowo (gm. Serock).
W pewnym momencie policjanci zauważyli motocyklistę jadącego z pasażerem, który na ich widok gwałtownie przyśpieszył. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać motocykl, jednak kierujący nim 27-latek nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. W trakcie ucieczki, mężczyzna na chwilę zwolnił w celu wykonania manewru zawracania. Policjanci wykorzystali tę sytuację, wybiegli z radiowozu i zatrzymali kierującego. Jednocześnie wyjęli kluczyk ze stacyjki pojazdu.
W chwili zatrzymania mieszkajacy w Warszawie mężczyzna był trzeźwy. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że 27-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami kategorii “A” a także nie posiadał dokumentów. W trakcie kontroli osobistej policjanci znaleźli przy zatrzymanym mężczyźnie, ukryte w paczce po papierosach narkotyki – marihuane.
Jakub G. usłyszał już zarzuty karne. Przyznał się do winy i skorzystał z przysługującego mu prawa- dobrowolnego poddania się karze. W świetle obowiązujących przepisów, które weszły w życie z dniem 1 czerwca 2017r., niezatrzymanie do kontroli drogowej stanowi przestępstwo opisane w art. 178b kodeksu karnego. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *