Szafki pod umywalkę

2021-10-26 6:39:07

Łazienka to miejsce, w którym kąpiel i codzienne czynności jak poranna toaleta mają być przyjemne. Żeby tak się stało, potrzebne jest praktyczne wyposażenie. Jego bardzo ważnym elementem jest umywalka. Na tyle ważnym, że nie można potraktować jej obojętnie. Wygodna umywalka pozwoli Ci na komfortowe użytkowanie i sprawi, że codzienna higiena będzie należała do przyjemnych. Jednak umywalka bez solidnej i praktycznej podstawy nie istnieje. Dlatego zacznij od szafki pod umywalkę. Dobrze dobrana szafka do umywalki to jeden z elementów funkcjonalnej łazienki.

Funkcje szafki pod umywalkę

Szafka pod umywalkę to nie tylko mebel, który ją podtrzymuje i zakrywa dopływ i odpływ wody. To także dodatkowe miejsce do przechowywania. Na przykład środków czystości czy higieny osobistej. Podobnie jak kosmetyków. Dzięki temu oszczędzisz miejsce na podłodze czy półkach wiszących na ścianie i zadbasz o wizualną czystość łazienki. Dodatkowo, niektóre szafki pod umywalkę są w stanie zmieścić kosz na śmieci a te wyposażone w dodatkowe półki, pozwolą Ci łatwiej zagospodarować wnętrze. Ponadto eleganckie szafki łazienkowe to także meble, mające wpływ na jej elegancję. Innymi słowy to taka szafka to element dekoracyjny, dzięki któremu uzyskasz oryginalną aranżację.

Rodzaje szafek pod umywalkę

Dostępne rodzaje szafek umożliwiają Ci dostosowanie ich według swoich potrzeb. Jeśli ważny jest dla Ciebie porządek na podłodze, możesz wybrać szafkę wiszącą. Jeśli bardziej liczy się maksymalna ilość dodatkowego miejsca do przechowywania wybierz szafkę na nóżkach. Ponadto możesz wybierać spośród wielu wielkości, wzorów, kolorów itp. Podobnie pomiędzy szufladami, drzwiami, otwartymi półkami a czasem wszystkim jednocześnie. Niezależnie od Twojego gustu, znajdziesz je w jednym miejscu. Bogatą ofertę szafek różnego rodzaju prezentuje Castorama. Ponadto dbają oni o jakość sprzedawanych produktów, dlatego możesz tu liczyć na wybór mebli od sprawdzonych producentów. Niezależnie, jaki to będzie typ produktu.

Szafki wiszące

W Castoramie znajdziesz duży wybór szafek wiszących. Zarówno w nowoczesnym stylu, białe czy szare, z połyskiem lub matowe o prostych bryłach. Wszystkie doskonale prezentują się w nowoczesnych łazienkach o czystym wizualnie założeniu. Zarówno tych w stylu glamour jak i minimalistycznych. Szafka wisząca to więcej miejsca na podłodze i lepsze dopasowanie wysokości, na której finalnie znajdzie się umywalka. Co może mieć znaczenie dla wysokich osób korzystających z łazienki.

Szafki na nóżkach

Jeśli poszukujesz szafek w stylu industrialnym, loftowym, na metalowych nóżkach, także znajdziesz je w Castoramie. Podobnie jak te w stylu skandynawskim o pastelowych i stonowanych kolorach na solidnych nogach. Szafka na nóżkach to zwykle więcej miejsca do przechowywania. A więc więcej miejsca na różne akcesoria, kosmetyki i środki czystości. Zobacz jaki wybór oferuje Ci Castorama http://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/meble-i-zabudowa-wnek/meble-lazienkowe/szafki/pod-umywalke.html . Znajdziesz tu produkty, które z łatwością dopasujesz do swoje mieszkania. Zarówno szafki pod umywalkę, jak i zestawy z umywalką.

Na co zwrócić uwagę wybierając szafkę pod umywalkę?

Ważny jest nie tylko wygląd i funkcjonalność, ale też kwestie techniczne. Szafka pod umywalkę to mebel, który jako pierwszy rzuca się w oczy po wejściu do łazienki. Jest użytkowana dużo częściej niż inne meble w tym pomieszczeniu a nawet w całym domu. Dlatego musi być trwała. Zwróć uwagę na jej techniczne aspekty.

Materiały

Kupując szafkę nie chcesz aby szybko uległa zniszczeniu, została wypaczona przez wilgoć czy tym podobne. Dlatego trwałe materiały to podstawa. Szafki pod umywalkę, najczęściej wykonanej są z trwałej płyty MDF, która jest laminowana lub lakierowana. Dzięki temu woda nie dostaje się do jej struktury i przez bardzo długi czas zachowują pierwotny wygląd. Ponadto istotne jest też wykończenie powierzchni. Gładkie powierzchnie będą łatwiejsze do utrzymania w czystości.

Zamykanie

Szuflada to zawsze wygodny sposób otwierania i zamykania szafek. Nawet gdy masz zajęte ręce, szuflady z systemem klik-klak (tip-on), otwierające się po naciśnięciu umożliwią Ci dostanie się do wnętrza. Z kolei wybierając szafkę z uchylnymi drzwiami zwróć uwagę czy wyposażone są w cichy domyk. Dzięki temu nie musisz martwić się uszkodzenie ramy szafki przy przypadkowym nagłym zamknięciu drzwi.

Przed zakupem

Najważniejsza kwestia to sama umywalka. Pamiętaj, że szafka musi być dopasowana do niej lub odwrotnie. Zwróć uwagę na wszystkie wymiary jak szerokość, głębokość i wysokość. Sprawdź w jaki sposób zamontujesz baterię i jak podłączysz ją do dopływu i odpływu wody. W każdej łazience może to wyglądać inaczej.

Przemyśl dokładnie wszystkie funkcje, które uważasz za niezbędne. Zastanów się też jakie materiały sprawdzą się najlepiej w Twojej łazience, jaki styl chcesz stworzyć i czy wystarczy Ci sama szafka czy potrzebujesz też dodatkowych mebli, które zorganizują przestrzeń. W Castoramie urządzisz kompletną łazienkę. Dlatego spisz listę potrzeb i ruszaj na zakupy.

do usunięcia: Artykuły muszą mieć zaplanowany schemat budowy (tytuł i śródtytuły) dotyczące opisywanej kategorii.

undefined

Komentarze

1 komentarz

  1. Aron odpowiedz

    Taka szafka to bardzo praktczne rozwiązanie. Można schować środki czystości i jednocześnie zakryć syfon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *