Sztukateria – dodaj piękna i elegancji twojemu wnętrzu

2022-01-28 1:20:19

Piękne detale i elementy architektoniczne zazwyczaj kojarzone ze starymi domami, mogą dobrze wyglądać w nowoczesnym designie. Nadadzą charakteru i elegancji wnętrzu. W niniejszym poradniku zobaczysz kilka propozycji dekorowania wnętrza twojego domu.

Listwa sufitowa, a może rozeta- nadaj swojemu pomieszczeniu elegancji i stylu

Starożytna sztuka dekorowania wnętrz popularna w baroku, na dobre powróciła w nowoczesnej stylistyce. Za jej pomocą możesz nadać swoim płaskim ścianom ciekawej faktury. Dzięki niej twoje mieszkanie nabierze eleganckiego, klasycznego wyglądu. Poniżej przykłady wykorzystania takich elementów jak: listwa sufitowa, rozeta i listwa przypodłogowa.

Listwa sufitowa – prostota i elegancja

Powszechna dekoracyjna ozdoba starych domów. Listwy podsufitowe wzbogacają przestrzeń, tworząc przyciągające wzrok przejście między ścianami a sufitem. Jeśli twoje sufity są wysoko lub twój pokój ma obszerne listwy wokół okien i drzwi, pojedynczy pasek listwy podsufitowej może się zgubić. Aby uzyskać odpowiedni efekt, możesz zdecydować się na użycie listwy o szerokim profilu. Na rynku znajdziesz najprzeróżniejsze listwy sufitowe. Mogą być gładkie, ale również z różnymi wzorami geometrycznymi lub kwiatowymi. Na pewno znajdziesz taką, która będzie pasowała do twojego stylu i przyciągała wzrok.

Rozeta – ozdobny element sufitu

Jeśli chcesz dodać nutkę barokowego charakteru swojemu wnętrzu, rozważ udekorowanie sufitu rozetą. Ta ciekawa ozdoba umieszczona nad głową w kształcie dysku może zamienić zwykły sufit w przyciągającą wzrok niebanalną przestrzeń. Producenci oferują szeroką gamę wzorów tego elementu dekoracyjnego. Obecnie najlepszym materiałem, z jakiego powstaje rozeta, jest tworzywo sztuczne jak styropian. Jest stosunkowo tanie, lekkie i wytrzyma długie lata. Tego rodzaju dekoracja doda twojemu pomieszczeniu przepychu i elegancji.

Listwy przypodłogowe – eleganckie połączenie podłóg ze ścianą

Pomimo niskiego położenia na podłodze, listwy przypodłogowe są jedną z cech charakterystycznych mieszkania.  Listwy mogą być cienkie i szerokie. Mogą być bogato zdobione, ale również gładkie. Dzięki nim bez problemu ukryjesz szczeliny między podłogą a ścianą. W listwie przypodłogowej możesz również  poprowadzić taśmy led. Dzięki temu uzyskasz dodatkowe oświetlenie wnętrza. Oświetlenie, które jest delikatniejsze i stworzy przytulny klimat w domu.

Listwy przypodłogowe mogą być zrobione z tworzywa sztucznego lub drewna. Są łatwe w montażu. Wystarczy zwykły klej montażowy, narzędzie do cięcia i już można przystąpić do dzieła.

Ozdobne listwy wokół lustra

Dekoratorzy często używają luster, aby dodać głębi wąskim i małym obszarom. Lustro umieszczone w przedpokoju może wizualnie powiększyć pomieszczenie. Styl i rozmiar samego lustra są tak samo ważne, jak to, gdzie się znajduje.

Aby podkreślić wygląd lustra, można do tego celu wykorzystać listwy dekoracyjne i obkleić nimi lustro. Najlepsze do tego celu będzie lustro bez ramy. To ozdobne listwy będą jego ramą. Do wyboru masz przeróżne listwy o ciekawych wzorach i kolorach. Bez problemu wybierzesz takie, które pasują do twojego wnętrza.

Komentarze

1 komentarz

  1. Anita odpowiedz

    Mi od zawsze podobała się sztukateria a najlepiej drewniana. Mam ją w salonie i bardzo dobrze pasuje do mojego dębowego parkietu z Parkietlux. Ogólnie dzięki drewnu i zielonym roślinom czuję się w moim mieszkaniu bardzo dobrze 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *