Tabliczki ostrzegawcze i informacyjne

2022-08-26 8:46:06

Tabliczki ostrzegawcze i informacyjne pełnią ważną rolę w naszym codziennym życiu. Często nie dostrzegamy ich, co stanowi bardzo poważny błąd, który może zakończyć się dla nas przykrymi konsekwencjami. Chcesz dowiedzieć się więcej o tego rodzaju tabliczkach? Przeczytaj koniecznie niniejszy artykuł.

Rodzaje tabliczek ostrzegawczych i informacyjnych

Niewątpliwie rodzaje takich tabliczek wyróżniają się już samą swoją nazwą. Tablice ostrzegawcze na zamówienie mają za zadanie ostrzec potencjalną osobę, np. przed wejściem na dany teren. Często spotykamy, przechodząc np. obok powstającej niedaleko nas budowy tabliczkę “”nieupoważnionym wstęp wzbroniony””. Ludzie, szczególnie ci młodzi, często lekceważą tego rodzaju ostrzeżenia, co ma niestety niejednokrotnie tragiczne skutki. Tabliczki ostrzegawcze nie są umieszczane dla zabawy, wiszą tam w konkretnym celu i powinniśmy traktować je bardzo poważnie. Z kolei tablice informacyjne, mają za zadanie poinformować nas o istotnej kwestii w danym momencie. Prostym przykładem, który jest powszechny w obecnych czasach to np. tablica “”proszę zdezynfekować ręce””, który często widzimy w różnego rodzaju sklepach, urzędach i podobnych miejscach. Niestety pandemia wymusiła na nas tego rodzaju zachowania.

Co nam grozi za nieprzestrzeganie tego rodzaju tablic?

Jak już wspomniano wyżej, tego rodzaju tablice nie wiszą przypadkiem, są tam umieszczone w określonym celu. Bardzo często lekceważenie takich ostrzeżeń bądź informacji może dla nas skończyć się tragicznie. Przykładem dla innych niech będzie np. historia Jana Meli, który zlekceważył ostrzeżenie o wysokim napięciu i wszedł do stacji transformatorowej. Skończyło się to porażeniem prądem o bardzo wysokim napięciu, wskutek czego chłopiec ten stracił nogę oraz przedramię. Historia i tak skończyła się dla Jana dobrze, gdyż niejednokrotnie taka lekkomyślność może zakończyć się śmiercią.

Wydawać by się mogło, że musimy przestrzegać jedynie tablic ostrzegawczych. Nic bardziej mylnego! Czas pandemii uświadomił nam, jak ważne jest przestrzeganie tablic informacyjnych. Czas, w którym obowiązkiem było noszenie maseczek higienicznych, pokazał nam, że konieczne jest przestrzeganie także tablic informacyjnych. Prosty przykład. Wchodzimy do apteki bez maseczki, pomimo faktu, że na drzwiach widzimy duży napis “”maseczki higieniczne są obowiązkowe””. Tego rodzaju lekkomyślność nie skończy się dla nas oczywiście śmiercią lub kalectwem, jak w przypadku tablic ostrzegawczych, lecz może przynieść ze sobą dość przykre konsekwencje finansowe. Wystarczy, że przed apteką będzie stała policja, która może nas ukarać mandatem za niepostrzeganie restrykcji pandemicznych.

Widzimy więc jak wielką rolę, odgrywają tego rodzaju tablice w naszym codziennym życiu. Pamiętajmy zatem, aby podchodzić do nich z należytą rozwagą i bez lekkomyślności, inaczej bowiem, możemy tego bardzo żałować.

Co, jeśli chcę zakupić tablice ostrzegawcze/informacyjne?

Obecnie wiele firm oferuje tablice ostrzegawcze, a także tabliczki informacyjne na zamówienie. Wystarczy zajrzeć w tym celu do internetu. Przykładem może być np. strona https://dezenfex.pl/22-tablice-ostrzegawcze, gdzie możemy zakupić gotowe tablice ostrzegawcze.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *