Facebook


Taniec na rurze – sport dla każdego

2017-10-12 3:28:04

Nazwa dość kontrowersyjna, dlatego też zapewne stosuje się jej angielski odpowiednik. Pole dance, bo o tym mowa to świetny sposób na wymodelowanie sylwetki.

 

 

Niewiele osób wie, że taniec na rurze był uprawiany przez chińskich akrobatów. Popularny był też w niektórych plemionach afrykańskich. Co istotne uprawiali go przeważnie mężczyźni, którzy chcieli wyrzeźbić swoją sylwetkę oraz wzmocnić mięśnie ciała. Dopiero potem, bo w latach 20. XX wieku zaczął być kojarzony z tańcem w kulach nocnych. Przełomem było pokazanie go podczas jarmarków w USA. Tam ujawniono jego inną naturę, niekoniecznie związaną z występami akrobatycznymi. Postawiono tam namioty, gdzie kobiety organizowały pokazy tańca przy rurze, przyciągając rzesze mężczyzn. W latach 80. Na dobre taniec ten stał się elementem klubów ze striptizem. Dopiero w latach 90. Otrzymał on nowe oblicze i zaczęto traktować go, jako sport…

Trzecia twarz pole dance

To właśnie ta odsłona wiedze prym. Pole dance uważa się za sport i to wbrew pozorom niełatwy. Taniec na rurze angażuje różne partie ciała, dlatego wymaga też gibkości. Porównywany jest z zaawansowaną akrobatyką. Coraz więcej klubów fitness i klubów sportowych podąża za ta modą. Taki rodzaj aktywności cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród kobiet, (chociaż nie tylko). Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, kluby wprowadzają do oferty zajęcia z profesjonalnym instruktorem. Brać udział może w nich każdy. Nie ma większego znaczenia stopień zaawansowania. Tak naprawdę nauczyć się można wszystkiego – wystarczy tylko chcieć. Zazwyczaj zajęcia prowadzone są w grupach o różnym stopniu zaawansowania. Kiedy zaczynasz – przede wszystkim musisz postawić na ćwiczenia rozciągające, które pozwolą przyzwyczaić ciało do nietypowego wysiłku. Jeśli trenujesz pole dance już jakiś czas – pora na poznanie nowych figur.

Idealny sposób na wyrzeźbienie ciała

Pole dance jest zapewne tak atrakcyjny ze względu na to, że wciąż można podnosić poprzeczkę. Dla początkujących wystarczą proste ćwiczenia. Jednak wraz ze wzrostem zaawansowania, ciało przyzwyczaja się do pewnych akrobacji. Pod czujnym okiem instruktora można, a nawet powinno się, wprowadzać nowe. Dzięki temu Twoje ciało nauczy się innych ruchów. Pole dance jest idealny dla każdej kobiety. Świetnie wymodeluje ciało, zwłaszcza brzuch, pośladki. Działa właściwie na wszystkie partie mięśni, więc bez problemu wzmocnisz nogi, ręce czy ramiona. Dodatkowo zrzucisz zbędne kilogramy, spalisz mnóstwo kalorii.

Sport na miarę olimpijską

Pole dance jest wymagającym sportem, ale nie warto się zniechęcać. Bez względu na stopień zaawansowania można go uprawiać. Ważny jest tylko kompetentny instruktor, który umiejętnie Cię poprowadzi przez Twoją przygodę z pole dance. Nauczysz się nowych figur, przejść, a jednocześnie nie odbije się to na Twoim zdrowiu. Naciągnąć czy przetrenować mięśnie to nie sztuka. Popularność tego sportu potwierdza fakt, że prowadzone są działania, które mają na celu włączenie pole dance na listę dyscyplin sportowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tańca na rurze? Odwiedź stronę www http://tancerka-erotyczna.com/pl/tancerka-go-go.html Eli instruktorki pole dance.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *