Ten zawód należy do maksymalnie deficytowych. Uprawnienia w 1,5 roku

2022-07-21 1:14:52

Czy jest taka branża, w której nie reguluje się temperatury? Urządzenia chłodnicze, klimatyzatory są w przestrzeni publicznej i w domach. Ktoś zajmuje się ich projektowaniem, produkcją, doborem do potrzeb klientów. Ktoś tez musi je montować, konserwować, regulować, naprawiać. Kto? Technik chłodnictwa i klimatyzacji.

Kurs przygotowujący do pracy trwa 1,5 roku. Są kursy online, dzięki czemu oszczędzasz czas i pieniądze.

Dlaczego warto pracować w branży chłodniczej?

Jest to dynamicznie rozwijająca się gałąź gospodarki, dzięki czemu w przyszłości zaoferuje pracę wielu fachowcom. Klimatyzatory są już nie tylko częścią instytucji, urzędów, firm, ale coraz częściej są w domach i w mieszkaniach. Klimatyzacja to po prostu standard. Podobnie jest z urządzeniami chłodniczymi. Produkty spożywcze przemierzają coraz więcej kilometrów, muszą mieć odpowiednią temperaturę, również po dotarciu do celu. Regulacja temperatury to coś, co nas otacza, a specjalistów, jak wynika z danych urzędów pracy, brakuje. Zawód uznawany jest za maksymalnie deficytowy. Praca jest pewna.

Drugim powodem, dla którego warto, są zarobki. Jeśli na rynku brakuje wykwalifikowanych pracowników, to pracodawcy czy chcą czy nie chcą, muszą zapłacić więcej by mieć pracownika i go zatrzymać. Ten zawód stawia pracownika na uprzywilejowanej pozycji i śmiało można powiedzieć, że w tej branży pracownicy, dobrzy fachowcy mogą dyktować warunki zatrudnienia.

Praca w tej branży jest również atrakcyjna z jeszcze innego powodu. Zawód stwarza szerokie możliwości rozwoju. Możesz pracować na samodzielnym stanowisku bądź jako część zespołu. Na różnych stanowiskach, od doradcy klienta po serwisanta. Więcej na temat perspektyw pracy znajdziesz na stronie: http://www.viessmann.ovh/dlaczego-warto/.

W Szkole Partnerskiej Viessmann kurs online

Chcesz uczyć się wygodnie, siedząc w fotelu przed laptopem? Jest taka możliwość. Wybierz kurs online technik chłodnictwa i klimatyzacji w Szkole Partnerskiej Viessmann. Wykłady odbywają się w dogodnych godzinach wieczorem, jest również opcja odsłuchania ich, gdyż są nagrywane i archiwizowane. Szkoła Partnerska Viessmann specjalizuje się w kształceniu przyszłych specjalistów od regulacji temperatury. Mają wieloletnie doświadczenie, dobrze wyposażone pracownie do praktyk i wyrozumiałą kadrę, która kładzie nacisk na przekazanie słuchaczom wiedzy i umiejętności.

Kurs obejmuje zagadnienia od podstaw. Szczegóły znajdziesz na stronie: http://www.viessmann.ovh/. Korzystając z formularza na stronie, możesz się wstępnie zapisać. To do niczego nie zobowiązuje.

 

Komentarze

1 komentarz

  1. pwn odpowiedz

    Prokurator – zawód deficytowy. Jak najbardziej ! Jaki tam monter instalacji chłodniczych ? To zerowa przydatność dla społeczeństwa – w odróżnieniu o tej pierwszego fachu ( tfu).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *