TENIS STOŁOWY. Srebrny mikst Mateusza. Nasz człowiek na podium

2019-11-06 9:39:08

Pięć medali (srebrny i cztery brązowe) wywalczyli Polacy w zakończonym we Władysławowie World Cadet Challenge, czyli nieoficjalnych mistrzostwach świata kadetów w tenisie stołowym. Na drugim stopniu podium stanął w mikście Mateusz Zalewski


Zalewski i Chorwatka Hana Arapovic wygrali w półfinale 2:0 (11:6, 11:8) z Polakiem Dawidem Jadamem i Tunezyjką Maram Zoghlami, jednak w decydującym meczu musieli uznać wyższość Eleny Zaharii i Yong Izaaca Queka. Reprezentanci Rumunii i Singapuru zwyciężyli 2:1 (5:11, 11:8, 11:4).. Pary w mikstach podczas tej imprezy były losowane.
Dlaczego o tym informujemy? Otóż Mateusz Zalewski (rocznik 2006) okazał się naszym ziomkiem z Serocka. Tu chodził do szkoły podstawowej, tu pobierał pierwsze lekcje tenisa stołowego od starszego brata Kamila. Reprezentował też barwy pingpongowej sekcji Sokoła Serock.
Od pewnego czasu Mateusz jest zawodnikiem Palmarni Zielona Góra, trenuje w ośrodku w Drzonkowie jest uczniem Zespołu Edukacyjnego nr 4 w Zielonej Górze. Ma w swym sportowym dorobku m.in. tytuł Mistrza Polski Młodzików (2017), ale srebro wywalczone w parze mieszanej z Haną Arapović na mistrzostwach świata kadetów, to z pewnością największy, dotychczasowy sportowy skalp naszego Mateusza Zalewskiego. Trzymamy kciuki za następne!

(jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *