Facebook
Testy pod kątem nietolerancji pokarmowej w Warszawie

2017-10-04 8:18:54

Nietolerancja pokarmowa jest chorobą polegającą na niewłaściwej odpowiedzi organizmu na spożywane pokarmy, co skutkuje występowaniem różnorodnych uciążliwych dolegliwości u osoby chorej. W celu wykrycia takiego schorzenia wykonuje się odpowiednie badania krwi – testy te można przeprowadzić także w Warszawie.

 

 

Przyczyny i objawy nietolerancji pokarmowej

Najczęściej występującym rodzajem nietolerancji pokarmowej jest ten zależny od przeciwciał klasy IgG.

Nietolerancja tego typu jest schorzeniem odwracalnym i może pojawić się między innymi w konsekwencji długotrwałego przyjmowania takich leków jak antybiotyki czy aspiryna, a także na skutek stresu, schorzeń autoimmunologicznych, chorób nowotworowych czy infekcji wirusowych lub infekcji bakteryjnych – mówi Magdalena Sikora, specjalista portalu Zdrowegeny.pl

W przebiegu IgG zależnej nietolerancji pokarmowej układ immunologiczny chorego produkuje nadmierną ilość przeciwciał IgG swoistych dla danego produktu pokarmowego, co z kolei wywołuje często niespecyficzne objawy kliniczne – występują one zwykle po upływie co najmniej 24 godzin od spożycia nietolerowanego pokarmu. Zalicza się do nich wzdęcia, biegunki, zaparcia, wymioty, ból brzucha, zwiększoną męczliwość, ogólne osłabienie, zaburzenia widzenia, problemy ze snem, zmiany zachowania, migreny, bóle stawów i bóle mięśni. Osoby z IgG zależną nietolerancją pokarmową mogą mieć także problemy ze zredukowaniem nadmiernej masy ciała pomimo stosowania diety niskokalorycznej i systematycznej aktywności fizycznej. Brak wykrycia i leczenia nietolerancji pokarmowej wiąże się ponadto z większym ryzykiem otyłości, niedokrwistości, przewlekłego niedożywienia, cukrzycy czy chorób wątroby.

Sposobem na wykrycie IgG zależnej nietolerancji pokarmowej są testy z krwi – można wykonać je między innymi w Warszawie

IgG zależna nietolerancja pokarmowa może zostać zdiagnozowana dzięki odpowiednim testom, które polegają na określeniu we krwi pacjenta stężenia przeciwciał klasy IgG swoistych dla poszczególnych alergenów pokarmowych – takim badaniem jest również IMMUNOdiagDIETA.

Test ten można przeprowadzić w wielu punktach na terenie Warszawy, konieczne jest tylko pobranie od pacjenta niewielkiej ilości krwi żylnej – dodaje Magdalena Sikora,

Wykonanie badania (zobacz listę placówek na Zdrowegeny.pl) wskazane jest przede wszystkim dla tych osób, u których występują symptomy często wiązane z nietolerancją pokarmową. Zrobienie testu na nietolerancję pokarmową zalecane jest także w przypadku wątpliwości diagnostycznych, ponieważ wynik badania przyczyni się do rozróżnienia nietolerancji pokarmowej od alergii. Wynik testu wskaże, jakich konkretnie produktów pokarmowych nasz organizm nie toleruje, a jakie są dla niego zupełnie bezpieczne. Wiedza ta pozwoli z kolei na wdrożenie działań prowadzących do znacznego osłabienia lub całkowitego cofnięcia się występującej nietolerancji – wśród nich wymienia się czasową eliminację z diety szkodliwego produktu lub spożywanie pokarmów tolerowanych na zmianę z tymi nietolerowanymi.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *