TRZCIANY. 30-latek utonął na niestrzeżonym kąpielisku

2019-06-17 10:59:06

 

W minioną sobotę (15 czerwca) doszło do kolejnego tragicznego utonięcia. Jak podaje policja do zdarzenia doszło w Trzcianach (gm. Jabłonna), w trakcie wypoczynku nad wodą, zaczął się topić 30-letni mężczyzna

 Pomimo błyskawicznych działań swoich znajomych i podjętej resuscytacji mężczyzna zmarł kilka godzin później w szpitalu. To kolejna ofiara w ciągu ostatniego tygodnia. Przypomnijmy, do tej pory na terenie powiatu doszło do trzech utonięć, zaś jedna osoba uważana jest za zaginioną.

Policjanci apelują o rozwagę na wodą i przypominają, że bezpieczna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, gdzie nad kąpiącymi czuwa ratownik. Pamiętajmy aby stosować się do regulaminów kąpielisk. Szczególną uwagę należy zwracać na dzieci. Niebezpieczne jest skakanie do wody na główkę, zwłaszcza w miejscach nieznanych, gdyż nie znamy głębokości zbiornika- taki skok może zakończyć się urazem, kalectwem a nawet śmiercią. Pamiętajmy aby nie wchodzić do wody pod wpływem alkoholu- jego działanie powoduje problemy z orientacją i koordynacją ruchów. Przed wejściem do wody należy schładzać ciało, aby uniknąć wstrząsu termicznego. Nie należy wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku, ponieważ zimna woda może spowodować bolesny skurcz żołądka. Pamiętajmy aby nie przeceniać swoich umiejętności pływackich, nie wypływajmy daleko od brzegu, zwłaszcza po zmierzchu albo w niesprzyjających warunkach pogodowych. Korzystając z urządzeń wodnych należy nakładać kamizelki ratunkowe. Pamiętajmy również, że materac czy nadmuchiwane koło nie służy do wypływania na głęboką wodę.

Fot: Legionowskie WOPR 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *