Facebook


Umowa na budowę kanalizacji dla 11 chotomowskich ulic podpisana

2016-07-21 8:02:00

Wójt Jarosław Chodorski podpisał umowę na budowę kanalizacji sanitarnej w rejonie ulic Kisielewskiego – Partyzantów – Jasna wraz z odgałęzieniami do granic przyległych nieruchomości w Chotomowie. Inwestycja polegająca na budowie ponad 5 km sieci kanalizacyjnej pozwoli na podłączenie do niej ok. 250 gospodarstw domowych. Jej koszt to 3,1 mln zł.

Przedmiotem podpisanej umowy jest budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z odgałęzieniami do granic przyległych nieruchomości w 11 ulicach na terenie Chotomowa: Partyzantów, Jasnej, Gwiaździstej, Szafirowej, Serdecznej, Życzliwej, Tęczowej, Szczęśliwej, Radosnej, Wesołej i Pogodnej. Przedsięwzięcie pozwoli na podłączenie do sieci blisko 250 nieruchomości. Dodatkowo w ramach inwestycji, u zbiegu ulic Partyzantów i Jasnej zostanie wybudowana pompownia ściegów sanitarnych „Jasna”. Przepompownia zostanie wyposażona w dwie pompy zatapiane – każda o mocy 13,5 kW. Pompownia będzie w przyszłości odbierać ścieki z całego Chotomowa i Dąbrowy Chotomowskiej.

jhgfdsa

Zadanie jest elementem projektu „Budowa gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy Jabłonna – etap I”, na realizację którego w tym roku gmina ma złożyć wniosek o dofinansowanie z „Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-220”. Rzeszowski firma za kwotę 3 186 485, 39 zł brutto zobowiązała się do zakończenia prac do 31 października 2017 roku.

DSC00331

źródło: UG Jabłonna

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *