Urodziny Królowej Elżbiety II w Szkole Podstawowej

2016-06-06 2:34:34

W dniach 19-24 maja obchodziliśmy II Tydzień Kultury Brytyjskiej. Powód do świętowania był szczególny, bo w tym roku przypadają dziewięćdziesiąte urodziny Królowej Elżbiety II z rodu Windsor. W trakcie realizacji projektu uczniowie klas I-VI mogli poznać historię i kulturę Zjednoczonego Królestwa. Warto podkreślić, że autorki projektu zadbały o to, aby wachlarz atrakcji był bogaty.

Klasy młodsze spróbowały swoich sił w konkursach plastycznych, natomiast klasy III-VI w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego z elementami kultury brytyjskiej. W szkole, po raz drugi, odbył się konkurs na kartkę urodzinową dla Królowej. Spośród wielu prac jury wybrało kilka i to one zostaną wysłane z życzeniami do Jubilatki. Przedstawiciele klas V i VI mogli wykazać się wiedzą na temat Zjednoczonego Królestwa i Rodziny Królewskiej, zapraszając uczniów klas IV-VI na pokaz przygotowanych przez siebie prezentacji multimedialnych.

Drugą część apelu wypełniły występy artystyczne. Społeczność szkolna mogła obejrzeć inscenizację o czterech turystkach, które wybrały się w podróż po Wielkiej Brytanii. Wraz z nimi publiczność zwiedziła kraj wzdłuż i wszerz. Podsumowanie naszego projektu uświetnił występ uczestników tegorocznego Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej “Poliglota” pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo.

W tym dniu na scenie nie mogło zabraknąć samej Królowej Elżbiety II oraz charakterystycznych postaci ze świata angielskiej literatury, muzyki czy filmu. Miłą niespodziankę stanowiło angielskie słodkie co nieco przygotowane przez rodziców, bo czym byłoby przyjęcie urodzinowe bez smakowitego poczęstunku.

W następnym roku szkolnym również planujemy angielskie zamieszanie, bo jesteśmy twórczą społecznością szkolną i mamy głowy pełne ciekawych pomysłów.

Nauczycielki języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej w Serocku: E. Borkowska, K. Mosak, M. Witkowska

Fot. SP Serock

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *