Urządź się w kilku krokach!

2022-06-01 3:29:39

Wielu z nas nie może się doczekać, kiedy w końcu staną się właścicielami własnego mieszkania. Jednakże od podpisania umowy z deweloperem do momentu przeprowadzki jeszcze długa droga, zwłaszcza jeśli nasze gniazdko zostało zakupione w stanie surowym. Każdy inwestor musi liczyć się z tym, że czeka go jeszcze jedno kosztowne przedsięwzięcie jakim jest wykończenie wnętrz. Przekonajmy się, na jakie etapy prac należy się przygotować.

Gładkość tynków, ciepło posadzki

To oczywiste, że aby gołe mury i zimne podłogi zamienić w ciepłe i rodzinne wnętrze, nie należy działać w pojedynkę. Jako że wykończenie wnętrz w Warszawie jest niezwykle kosztownym i wieloetapowym działaniem, najrozsądniej jest powierzyć to zadanie fachowcom z wieloletnim doświadczeniem. Tutaj sprawdzą się ekipy, sumiennie wykonujące swoje obowiązki, których nie trzeba pilnować podczas wykonywanych prac.

Tynki i posadzki to zakres działań, które wykonujemy na samym początku zaraz po uzyskaniu prawa własności do mieszkania. Aby nadać ścianom pożądaną gładkość niezbędne jest zatrudnienie profesjonalnego zespołu tynkarzy, który nada wnętrzu właściwego charakteru. Wcześniej warto sporządzić listę prac do wykonania, na podstawie której będzie można gromadzić niezbędne materiały wykończeniowe. W przypadku tynków, w zależności od wybory technologii ich aplikacji, należy liczyć się z różnym czasem ich schnięcia. Tynki tradycyjne schną kilka tygodni, podczas gdy gipsowe do całkowitego wyschnięcia będą potrzebować około tygodnia.

Kiedy etap tynkowania mamy już za sobą, przechodzimy do wyrównania posadzki dodatkową warstwą wylewki. To doskonałe rozwiązanie, jeśli zależy nam na jednolitej podłodze na całym metrażu mieszkania. Po jej wyschnięciu możemy przystąpić do montażu podłogi z płytek, drewna lub paneli.

Świeć przykładem

Kiedy ściany i podłogi nabrały właściwego kształtu, kolejnym etapem prac, nad którym musimy się skupić jest wykończenie wnętrz w Warszawie pod względem wyboru kompletnego oświetlenia, tj. żyrandoli, lampek nocnych oraz lamp stojących. Kiedy także montaż włączników oraz gniazdek mamy już za sobą możemy przejść do oprawienia ościeżnic i wewnętrznych skrzydeł drzwiowych. W tej kwestii nie należy oszczędzać, gdyż zakup solidnych, odpornych na zarysowania skrzydeł nie będzie wymagał ich wymiany po kilku latach użytkowania.

Wykończenie wnętrz wieńczą meble, dzięki którym możemy cieszyć się zdefiniowaną przestrzenią salonu, kuchni, sypialni i łazienki. Uzupełniając wnętrza o nowoczesny sprzęt AGD i RTV podnosimy ich funkcjonalność i komfort użytkowania.

Dodatki – czyli diabeł tkwi w szczegółach

Nie istnieje idealnie zgrane wykończenie wnętrz bez odpowiedniego doboru dodatków, które nadają całości stylowego smaczku. Podkreślając wnętrze poduszkami, obrusami i zasłonami w kolorach butelkowej zieleni, pudrowego różu czy granatu. Odpowiednio dobrane tekstylia tworzą mieszkalne wnętrza przytulnymi i komfortowymi w użytkowaniu.

Komentarze

2 komentarze

  1. Ula odpowiedz

    Nie zatrudniałam firmy, tylko w miarę możliwości wszystko sama robiłam wraz z mężem. Ale jak przyszły meble, dodatki czujemy że się opłaciło. Zostało jeszcze trochę kasy to kupiliśmy sobie irobota, konsolę, parę dekoracji. Jestem z nas bardzo dumna

  2. pwn odpowiedz

    Powinno to się dać do przeczytania tym co w więzieniu siedzą.Może się zainspirują wystrojem celi ? Przecież to element resocjalizacji, co nie ? A już na pewno tym dać do przeczytania tym, co to te mityczne 5 lat siedzą za źle zważone buraki. Redaktorzy od 7 boleści tutaj lubują się w sensacjach typu :”źle zważył warzywa, teraz grozi mu 5 lat więzienia”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *